HALK, LAFA DEĞİL İCRAATA BAKIYOR
21.03.2014

Fatsa Belediye Başkanı ve AK Parti Fatsa Belediye Başkan Adayımız Hüseyin Anlayan, çeşitli açıklamalarda bulundu. Anlayan, seçimde oy alabilmek uğruna siyaseti ve söylemleri çirkinleştirmemek gerektiğini ifade etti.

Anlayan, bazı soru ve iddialara defalarca cevap verdikleri halde, sürekli tekrar tekrar sorulduğunu belirtti. Başkanımız Hüseyin Anlayan: “Biz, bize sorulan her soruya cevap veriyoruz. Özellikle bazı konulardaki sorulara defalarca cevap vermemize rağmen sanki ilk kez soruyormuş gibi bir hava oluşturulmaya çalışılıyor. Ellerinde ciddi ve gerçek hiçbir bilgi belge olmayınca çamur atmaktan öteye gidemiyorlar. Çok şükür, çamur da bizim üzerimizde durmuyor. İddialarına cevap veriyor olmamız yetmezmiş gibi, yargıya intikal eden bazı iddialardan da hukuk çerçevesinde aklanıyoruz. Ama özellikle seçim dönemlerinde ortaya çıkan, iftira çığırtkanları yine aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp halkın ve bizim önümüze koymaya çalışıyor. Artık halk, bu tür iddia ve iftiralara itibar etmiyor. Çünkü halk, lafa değil icraata bakıyor. Bu nedenle artık cevaplamaktan bıktığımız sorulara cevap vermeye bile gerek duymuyoruz” diye konuştu.

“Vatandaşlarımızın yanında olacağız”

Vatandaşların kendisine ulaşamadığı iddiaları ile ilgili olarak, Fatsa’nın menfaatine olmayan taleplerle gelen kişiler için bu durumun doğru olduğunu belirten Anlayan: “Şimdi yeni bir kavram bulmuşlar. Neymiş de Fatsalılar Hüseyin Anlayan’a ulaşılamıyormuş. Böyle bir şeyin olması söz konusu değil ancak zaman zaman bazı taleplerle gelenler oluyor. Gerçekleşmesi mümkün olmayan, hukuka aykırı taleplerle gelen kişiler ulaşamayabilir. Biz her zaman Fatsa’nın ve halkın menfaatleri çerçevesinde hareket ettik. Hiç kimseyi kayırmadık, kayırmayacağız. Bu tarz taleplere cevap vermiyoruz, doğrudur. Kendileri göreve geldiklerinde istedikleri talebe cevap versinler. Ancak ben halkımızın menfaatlerine aykırı hiçbir talebe cevap vermeyeceğim. Ancak Fatsa’nın ya da halkımızın ortak talepleri olan asli görevlerimiz ile ilgili talebi olan her vatandaşımız bana ulaşmıştır, bana iletilen her sorun çözülmüştür. Biz vatandaşlarımızın yanındayız, olmaya da devam edeceğiz. Ancak, MHP adayı bununla ilgili TV’de yaptığı açıklamada ‘Ben ulaşılan başkan olacağım. Bana belediyede ulaşamayanlar, şehir içinde benim 15 tane iş yerimden herhangi birine gelerek, ulaşabilir. Ben yoksam her birinde akrabalarım var. Onlara taleplerini ileterek bana ulaşmış olacaklar’ diyor. Ben burada sormak istiyorum. Başkana ulaşamayanlar, akrabaları aracılığıyla taleplerini iletecekse, kendisi Fatsa Belediyesi’ni bir aile şirketi gibi mi yöneteceğini ifade ediyor? Belediyeyi akrabalar mı yönetecek? Belediye bir aile şirketi değildir. Önce talip oldukları görevin sorumluluklarını ve işleyişi araştırıp öğrensinler” dedi.

“Yapmak da görevimiz anlatmak da”

Fatsa Belediyesi tarafından yayınlanan Hizmet Tanıtım Dergisi ile ilgili eleştirileri anlamsız bulduğunu ifade eden Hüseyin Anlayan, yaptıklarını halka anlatmanın en doğal hakları olduğunu söyledi. Anlayan: “Geçtiğimiz günlerde muhalefet partisinden aday olan arkadaşımız, bir TV programında bizim yayınladığımız yaptığımız hizmetleri anlatan ‘Fatsa Belediyesi Hizmet Tanıtım Dergisi’ni eleştiriyor. Biz bunu bir haftada hazırlamadık. Aylardır bu dergi üzerinde çalıştık. Hizmet etmek bir görevimiz olduğu gibi, hizmetlerimizi halka tanıtmak da en doğal hakkımız ve görevimizdir. Tabi başkalarının hayal edemeyeceği projeleri tamamlayıp tanıtmak zaman zaman birilerini rahatsız edebilir. Bunu normal karşılıyoruz. Çünkü bazıları Fatsa’yı hala 50 yıl önceki Fatsa zannedip, o şartlardaki Fatsa için büyük gibi görünebilecek küçük projeler hazırlıyorlar. Zaten, Kültür Sarayı Spor Kompleksi gibi Fatsalıların hatta bölgedeki diğer illerdeki vatandaşlarımızın bile akın ettiği, kültürel, sportif ve sosyal faaliyetlerin yapıldığı kurumları gereksiz yatırımlar gibi görmelerinden de bu anlaşılıyor. Biz bugünkü büyük, gelişen Fatsa’nın resmini iyi görerek projelerimizi de büyük Fatsa’ya yönelik yapıyoruz. Biz geçmişe değil, gelecek 50-100 yıllarda da tazeliğini koruyabilecek ve ihtiyaçlara cevap verebilecek kapasitede hizmetler üretmeye çalışıyoruz. Ufkumuz dar değil, bundan da rahatsızlık duymuyoruz” şeklinde ifadelerde bulundu.

“Anketi 30 Mart’ta halk yapacak”

‘Yaptırdıkları anket sonuçları açıklamıyorlar’ şeklindeki iddiaları da değerlendiren Anlayan, sözlerini şöyle tamamladı: “Son olarak anket sonuçlarını açıklasınlar deyip duruyorlar. Bizim için anket, halkımızın bize söylediğidir. Gittiğimiz her yerde gördüğümüz teveccühtür. Biz halkımızın tercihine de, halktaki karşılığımıza da, yaptığımız hizmetlere de sonuna kadar güveniyoruz. Bu nedenle hiçbir şekilde kuşkumuz yok. Ancak kendilerine, yaptıklarına ve halkın teveccühüne güvenmeyenler, bir yerlerden gerçeği yansıtmayan anket sonuçları bularak, halktaki karşılıklarını yine halka kanıtlamaya çalışıyorlar. Anketlerde önde olduklarını iddia ederek, kamuoyu oluşturmaya çalışıyorlar. Yahu, önde olduğuna inanıyorsan, halk da sana inanıyor ve güveniyor, destek veriyor demektir, sen de bunu biliyorsun demektir. Madem sen bunu biliyorsun, halkın desteğini tekrar halka kanıtlama ihtiyacını neden hissediyorsun? Anket sonuçlarından emin olan birisi neden ısrarla birileri sonuç açıklasın istesin ki… Fatsalılar her şeyin farkında. Bizim için vatandaşlarımızın sözü senettir. Bizim anketimiz sandıktır. Anketi 30 Mart’ta halk yapacak. Hiç kimsenin şüphesi olmasın.”

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.