HALK EĞİTİM YIL SONU SERGİSİ AÇILDI
05.06.2015

İlçemizde Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin bir yıl boyunca yaptığı el emekleri için sergi açılışı ve belge töreni gerçekleşti.

Sergi açılışınaFatsaKaymakamı Mehmet Yapıcı,AK PartiOrduMilletvekiliİhsan Şener, Garnizon Komutanı Salih Gödek,FatsaBelediye BaşkanımızHüseyin Anlayan,AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Uçar,Halk Eğitim Müdürü Musa Uçar,FatsaDeniz Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmet Balık, FatsaEmniyet Müdürüİbrahim EtemÖztürk,OrduİŞKUR Müdürü İsa Kaymak ve çok sayıda ilçe halkı katıldı.

“300 KURSA 3 BİN 500 KURSİYER KATILDI”
ProgramdaFatsaHalk Eğitim Merkezi Müdürü Musa Uçar, bir açılış konuşması gerçekleştirdi. Uçar konuşmasında, "Binleri aşan kurs ve kursiyerlerle çok önemli bir eğitim öğretim yılını tamamlamış bulunuyoruz. Bu kurslar neticesinde ortaya çıkan el emeği ürünleri hep birlikte göreceğiz. Halk eğitim kurumumuz belirli kategoride olan insanlarımıza bilgi ve becerileri doğrultusunda kurslar açan, ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan çeşitli faaliyetlerde bulunan önemli kurumlardan birisidir.FatsaHalk Eğitim Müdürlüğü 2014-2015 çalışma dönemi içerisinde önemli faaliyetler yürüttü. Birçok konuda önemli kurslar açıldı. Merkezimizde toplamda 300 kurs açıldı ve 3 bin 500 kursiyerimiz bu kurslara katılmıştır. Son yıllarda kadınlara yönelik kurslara ağırlık verdik. Güzel bir yılı daha tamamlamanın mutluluğu içerisindeyiz" dedi.
Konuşmanın ardından, kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlere başarı belgeleri verildi. Daha sonra ise serginin açılışı gerçekleştirildi ve el nakışları, kırkyama, elde Türk işlemeleri, kadın dış giysileri, ebruli, iğne oyası, ipek kozası el ürünleri, kadın üst giysileri, elde kurdele gibi çeşitler protokol mensupları ve açılışa katılan vatandaşların beğenisine sunuldu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.