HABERİMİZ HABERİNİZ OLSUN’ PROJESİNİ TANITTILAR
17.03.2011


Ordu Gazeteciler Derneği(OGD) Başkan ve yöneticileri Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Aktepe`yi makamında ziyaret ederek, AB’den hibe kazanan “Haberimiz Haberin Olsun” projesi hakkında bilgi verdiler.
Ziyarette ilk konuşmayı yapan Ordu Gazeteciler Derneği Başkanı Recep Aydın, projeninOrdu Valiliği, Ordu Üniversitesi ve Ordu İl Özel İdaresi ile ortak bir proje olduğunu belirterek, “Bu projemiz bizim mesleğimizle alakalı bir proje. Bu projede gazetecilik mesleği ile ilgili 4 dal tespit ettik. 4 dalda 18-29 yaşları arasındaki işsiz gençlere meslek öğretmeyi amaçlıyoruz. Şartlardan en önemlisi gençlerin işsiz olması. Eğitim vereceğimiz gençleri hem sigorta yapacağız hem de günlük 8 euro harçlık vereceğiz” dedi.
Ziyaretlerinden dolayı Ordu Gazeteciler Derneği’ne teşekkür eden Başkan Yardımcısı Muharrem Aktepe ise, “Bu projenin özellikle işsiz gençler için çok önemli bir proje olduğuna inanıyorum. İlçemizden de işsiz gençleri bu projeye yönlendireceğiz. Bu projenin tanıtımını ilçemizde en iyi şekilde yapacağız. Ordu Gazeteciler Derneği’ni, böyle bir proje ortaya koyduğu için tebrik ediyorum” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.