GÜRCİSTAN TURİZM ELÇİLERİ FATSA ‘DA
13.10.2010


Gürcistan Acara Bölgesi turizm kültür temsilcilerinden oluşan bir heyet Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan`ı makamında ziyaret ettiler.
Ziyarette Turizm ve Ticaret Temsilcisi Osman Çalışkan, Batum’un eski Batum olmadığını dile getirerek, “Türkiye’den Batum’a daha çok turist daha çok yatırımcı bekliyoruz” dedi. Ordu’da çok fazla miktarda Gürcü yaşadığının farkında olduklarını belirten Çalışkan, “Biz istiyoruz ki Türkiye’den Gürcistan’a daha çok Türk kardeşimiz gelsin. Bizim bölgemiz yatırıma çok müsait. Yatırımcıları bölgemize bekliyoruz. Bizler bölgemizin tanıtımı yapmak için yollara düştük” dedi.
Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ise Gürcü heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, “Bu karşılıklı ziyaretlerin daha sıkça yapılmasını arzu ediyoruz. İki ülke arasında sosyal kültürel ve ekonomik anlamda iş birliğinde fayda var diye düşünüyorum” diye konuştu. Başkan Anlayan 2 yıl önce Batum`a gittiğini ve orada birçok Fatsalı arkadaşların akrabalarını gördüklerini belirttiler.
Gürcistan Acara Bölgesi turizm kültür temsilcileri Fatsa’ ile Batum’dan Kobileti şehri ile kardeş şehir olması konusunda Başkan Anlayan`dan talepte bulundular .

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.