GÜNEY AFRİKALI ÖĞRENCİLER FATSA YA HAYRAN KALDI
27.06.2007


Güney Afrika’da bir Türk okulunda eğitim ve öğrenim gören 15 öğrenci, öğretmenleriyle birlikte geldikleri Karadeniz’e hayran kaldılar.

Fatsa Esnaf kefalet ve Kredi Kooperatifi tarafından Belediye Çamlık Restoran’da ağırlanan Güney Afrikalı öğrenciler, burada bir dizi etkinlikler yaptılar. Öğrencilerden Türkçeyi çok iyi konuşabilen Callenga, Olimpiyatta birinci gelen şiirini okuduktan sonra Fatsalılardan büyük alkış aldı. Callenga daha sonra Ordu’nun Dereleri türküsünün bir bölümünü de seslendirmeye çalıştı.

Güney Afrikalı öğrenciler, FASİAD Başkanı Hasan Gül ile birlikte Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ı makamında ziyaret ettiler. Başkan Anlayan, Güney Afrika’dan gelen öğrencilerle birlikte olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Güney Afrikalı öğrenciler de Başkan Anlayan’a Türkiye ile ilgili düşüncelerini söylediler. Öğrencilerden Ossonga, Türkiye’ye gelene kadar Türkiye’yi hiç önemsemediğini ifade ederek, “Geldik gördük ki çok güzel bir ülkeymiş Türkiye. Özellikle yeşili bizi büyüledi. İnşallah Türkiye’ye bir daha geliriz” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.