GÖZÜN AYDIN DOLUNAY
27.08.2012

Fatsa Belediyesi Asfaltlama çalışmalarına yoğun şekilde devam ediyor. Şehrin doğu yakasında asfaltlama çalışmaları tamamlandı. Asfalt ekibi şuanda Evkaf Mahallesi sınırından Dolunay Mahallesi sınırlarına girmiş durumda.

Hafta sonu başlayan asfaltlama çalışmaları hem Evkaf, hem de Dolunay Mahallesi muhtarları tarafından sevinçle karşılandı.

İlk olarak açıklamada bulunan Evkaf Mahallesi Muhtarı İsmet Burgu yaptığı açıklamada, Başkanımız ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. İlk asfaltlama çalışmalarından büyük oranda biz nasiplendik ve Mahallemiz rahata kavuştu. Şimdi tam Evkaf Mahallemiz sınırlanın Dolunay tarafındaki son noktasındayız, burada da asfaltlamalar bitmek üzere hemen karşımız Dolunay Mahallesi, artık Dolunay Mahallesine geçiliyor ben bir kez daha Mahallem adına Başkanımıza çok teşekkür ediyorum dedi.

Dolunay Mahallesi muhtarı İsmail Çakır´da yaptığı açıklamada, dört gözle bu çalışmayı bekliyorduk. Kısa sürede Dolunay Mahallemiz kaliteli yollara kavuşacak. Mahalle olarak yol anlamında çok bunalmıştık, şimdi çok mutluyuz inşallah tüm yollarımız asfaltlanacak dedi.

Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan´da yaptığı açıklamada, Evkaf Mahallesi ile Dolunay Mahallesinin birleşme noktasındayız. Artık özlemle beklenen Dolunay Mahallemize giriş yapıyoruz. Burada toplu yerleşim merkezleri siteler sabırsızlıkla bekliyorlardı. Şunu özellikle belirtmek istiyorum, Dolunay Mahallemizde asfaltlama bitene kadar bu yıl şantiyemizi kapatmayacağız.

Şuana kadar 125.000 m² asfalt yaptık. Hedefimiz 150.000m² idi. Ama daha öncede çoğu kez demiştik 2012 yılı Asfalt yılı olacak diye, Dolunay Mahallemizde yapacağımız toplam asfalt yol mesafesi 125.000m² yani Bu zamana kadar yaptığımız asfalt kadar Dolunay Mahallemizde yapacağız. Buda demek oluyor ki, 100.000m² daha fazla asfalt bu sezon yapılmış olacak. Hedefimizi 100.000m² geçiyoruz.

Bu yılki asfalt maliyetimiz tam 7 Trilyon Lira, İşte söz verdiğimiz gibi 2012 yılı gerçekten Asfalt yılı oldu ve oluyor. Biz söz verdik yazın tozdan kışın çamurdan tüm halkımızı kurtaracağız diye. Yine bu konuda iddialıyız seçime kadar asfaltlanmamış hiçbir yolumuz kalmayacak.

Ben bir kez daha özlemle beklenen Dolunay Mahallemizde asfaltlama çalışmalarının tüm Mahalle sakinlerine ve özelliklede çok bunalana muhtarlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Asfalt ekibi Dolunay Mahallemizde haftanın 7 günü çalışacaktır dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.