“GÖNLÜMÜZ BİR, SOFRAMIZ BİR” SAHUR PROGRAMINDA BULUŞTUK
18.06.2016

Fatsa Belediyemiz organizesinde düzenlenen ve Başbakan Yardımcımız Prof. Dr.Numan Kurtulmuş’un da katıldığı “Gönlümüz Bir Soframız Bir” adlı sahur programı oldukça yoğun bir katılım ile gerçekleşti.
Sahur programına Başbakan Yardımcımız Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un yanı sıra Ak Parti Ordu Milletvekillerimiz Oktay Çanak, Ergün Taşçı, Ordu Valimiz İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz, Fatsa Kaymakamımız Mehmet Yapıcı, Ak Parti Ordu İl Başkanımız Uğur Çelenk, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Ahmet Çoruh, Ak Parti Fatsa İlçe Başkanımız Abdullah Uçar, ilçe Belediye Başkanlarımız, sivil toplum kuruluşları temsilcilerimiz ve çok sayıda partililer katıldı.
Sahur programının açılış konuşmasını yapan Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, “Sahurda böyle bir güzelliği bizimle paylaştığınız için en başta Sayın Başbakan Yardımcımız Numan Kurtulmuş olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. Ramazan'ın manevi havasını çok güzel uydu diye düşünüyorum. Davetimize icabet ettiğiniz için yürekten teşekkür ediyorum. Rabbim Ramazanınızı hayırlı eylesin, bereketli eylesin. Tabii büyük müjdeler var. Sonunda inşallah cennetle müjdelenen bir aydayız.” dedi.

“BU HÜKÜMET BİR İCRAAT HÜKÜMETİDİR”

Başkanımız Hüseyin Anlayan’dan sonra kürsüye gelen Başbakan Yardımcımız Prof.Dr. Numan Kurtulmuş, Fatsa ilçemizde Gönlümüz bir Soframız bir isimli programda sahur sofrasında buluşmaktan mutlu olduğunu belirterek, “Bu akşam halkımız ile aynı sofrayı paylaşma imkanımız oldu Allah hepimizin oruçlarını kabul etsin. İnşallah bu sofralar hürmetine Allah birliğimizi dirliğimizi artırsın. Bu ülkenin bu aziz milletin birliğine ve dirliğine göz koymuş olan bunu dağıtmak isteyen buna zarar vermek isteyenlere de Cenabı Allah fırsat vermesin.” diye konuştu.
Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğini ifade eden Kurtulmuş, “Türkiye üzerinde oyun oynamak isteyenler bu birliğimizi dağıtmak isteyenler çeşitli vesilelerle Türkiye'ye karşı birtakım tertipleri sürdürüyorlar. Bunların en başında terör örgütleri üzerinden yapılan operasyonlar geliyor. Bu örgütlerin hepsinin kimler tarafından kullanıldığını nasıl yönlendirildiğini biliyoruz. Esas mesele terör üzerinden Türkiye'yi bölmek, esas mesele Türkiye'nin güçlü büyük bir ülke olmasına engel olmaktır. İşte bu sofralardaki dualarımız buna fırsat vermeyecek. Bizim bütün çabamız yeniden Türkiye'yi güçlü büyük bir Türkiye haline getirmek. Bütün çabamız budur. Çok şükür 65. Hükümetle birlikte Türkiye yeni bir döneme giriyor. Bu hükümet bir icraat hükümetidir, bu hükümet bir atılım hükümetidir bir reform hükümetidir. Türkiye'nin yarım kalmış meselelerini hızla tamamlayacağız. Türkiye'nin ekonomik olarak siyasi ve hukuki olarak önündeki programını inşallah harfiyen uygulayacağız. Bir ülkenin güçlü bir şekilde yoluna devam edebilmesi yükselmesi yücelmesi için dört tane temel şarta ihtiyaç vardır. Bunlardan bir tanesi devlet millet kaynaşması, bir millet ayrı yerde devlet ayrı yerde olmaz. Milletin içerisinde olmayan validen, milletin içerisinde olmayan milletvekilinden, belediye başkanından, rektörden, hocadan, savcıdan, emniyet müdüründen bu memlekete artık hayır gelmez. İkincisi millet devlet kaynaşması. Üçüncüsü bu ülkenin siyasi ve iktisadi istikrar olacak, iki günde bir ayakları yalpalayan hükümet olmayacak. Dördüncüsü ne yaptığını ve ne yapacağını bilen bir hükümet. Sizin hükümetiniz ne yaptığını ve ne yapacağını biliyor. Türkiye'nin 2023’ e kadar nereye geleceğini, bunun sağlanması için hangi aşamaların süratle geçilmesi gerektiğini biliyoruz.” şeklinde konuştu.
Sahur programı Ordu İl Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu tarafından yapılan duanın ardından sona erdi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.