“GİRİLMEDİK EV, SIKILMADIK EL BIRAKMAYACAĞIZ”
04.02.2014

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz ve Fatsa Belediye Başkan Adayı Hüseyin Anlayan, Fatsa'ya merkez, mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi.

Fatsa Kültür Sarayı'nda Ak Parti Teşkilatı tarafından muhtarlara yönelik düzenlenen yemekte Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz'a, Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Ak Parti 23. Dönem Ordu Milletvekili Ayhan Yılmaz, Ak Parti Ordu İl Başkanı Hüseyin Akyol, Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Ak Parti Fatsa İlçe Başkanı Fatih Sözen, İlçe Belediye Başkanları eşlik ederken, çok sayıda muhtarın katılımı gözlerden kaçmadı.
Fatsa Belediyesi'nin asfalt çalışmalarının konu edildiği beş dakikalık tanıtımın ardından, ilçede yürütülen asfalt çalışmaları hakkında kısa bir bilgi veren Başkanımız Hüseyin Anlayan, "Elbette on yılda yaptığımız hizmetleri beş dakikada anlatmak çok zor. Belediye olarak sadece yol yapmadık. Bu süre içinde çok önemli hizmetler yaptık. Şu an içinde bulunduğumuz Kültür Sarayı bu önemli projelerimizden biridir. Şu ana kadar AK Parti hükümeti olarak köy ve beldelerimize de önemli hizmetler yaptık. Ancak Büyükşehirle birlikte yapacağımız hizmetler, bu güne kadarki hizmetlerin kat be kat üzerinde olacaktır. Son on yılda Fatsa Belediye sınırlarında 128 km asfalt yol yaptık. Büyükşehir olduğumuzda köy ve beldeler de asfalttan yararlanacaktır. İki yıl içinde bu hizmetler başlayıp bitecektir. Ak Parti kadroları olarak Fatsa, Ünye, Ordu ve diğer ilçeler hep birlikte çalışıyoruz. Daha fazla yapacağımız hizmetler için sizden yetki istiyoruz" dedi.
Başkanımız Anlayan'ın konuşmasına müteakip olarak, kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, 105 bin nüfusuyla Ordu'nun üçüncü büyük ilçesi olan Fatsa'nın bu seçimlerin çok önemli bir ayağını oluşturduğunu hatırlattı.
Yılmaz, "Özellikle belde belediyelerindeki araç gereç ve personel hiçbir yere gitmeyecek. Aynen muhafaza edilecek. Tabi büyükşehirle birlikte mevzuat ve sistem değişikliği yaptık. Büyükşehirin ne işe yarayacağını soranlar var. Önceden bir belediyeye 100 TL kaynak geliyorsa, büyükşehirle birlikte hazineden 300 TL gelecek. Bu anlamda sizler muhtarlar olarak çok önemli bir konumdasınız. Sizlerle birlikte projelerimizi hızla hayata geçireceğiz. Ordu'nun en önemli sorunu ulaşımdır. Bu güne kadar bu konuda çok önemli adımlar attık. Ancak coğrafi koşullardan dolayı bu güne kadar yapamadığımız yollar var. 30 Mart'tan itibaren tam iki yıl içinde Ordu coğrafyasında yapılmamış yol kalmayacak. Ayrıca yaptığımız yolların 30 yıl garantisi olacak. Şu andan itibaren Fatsa'dayım. Burada yatıp kalkacağım. Yaklaşık on gün süreyle Fatsa'da çalışmalarımızı yürüteceğiz. Bu manada girilmedik ev, sıkılmadık el bırakmayacağız. Ordu olarak en büyük ikinci problemimiz sudur. Bu konuda Başbakanımız Tayyip Erdoğan'a söz verdik. Bu aynı zamanda Başbakanımızın Ordululara sözüdür. İki yıl içinde Ordu'nun bütün su problemini çözeceğiz. Öte yandan çöp konusunda daha çağdaş uygulamalar yapacağız. Çöpü ziyan etmeden elektrik üretimi yapacağız. Tabi bütün bunlar büyükşehirin imkânlarıyla olacak" diye konuştu.

Muhtarlara yönelik düzenlenen yemekli toplantıda, son olarak konuşan Sağlık Bakan Yardımcısı Agâh Kafkas, "Demokrasinin olmazsa olmazı, seçimler. Seçimlerin en haysiyetlisi, zor olanı ve birinci derecede halkla yüz yüze olunan yerel yönetimler seçimidir. Siyasetin en zoru ise muhtarlıklarladır. Şimdi herkes bir partiden aday olur, listenin belli yerindeyse de seçilme şansı bir hayli yüksek olur. Ondan sonra da bazılarının yaptığı gibi Ak partinin oyuyla ya da seçildiği partinin oyuyla gelir bir yere, ondan sonra onu taşıyamaz istifa etmiş olabilir. Ama muhtarlar, anasının ak sütü gibidir aldıkları her oy. Çünkü kendileri alırlar. Bir partinin adayı olarak çıkmazlar. Büyük başarı sağlarlar. Bu noktada değerli arkadaşlarımızı, muhtarlarımızı kutluyorum. Bu seçimde hepsine başarılar diliyorum. Biz, Türkiye sağlıkta devrim niteliğinde güzel işler yaptık. Bunun Ordu'da yansımalarını bizzat görüyoruz. Çetin coğrafî koşullarda yaşıyorsunuz. Ben Çorumluyum. Bizim oralar düz arazi olduğu için, yol yapmak çok kolaydır. Ama Karadeniz'de bunu yapmak enerji, maliyet ve zaman istiyor. Bu şartlarda en iyi hizmeti size Ak Parti kadroları verebilir. Önümüzdeki seçim döneminde hepinize başarılar diliyorum" şeklinde konuştu

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.