GİRESUN ÇAMOLUK, FATSA SANDAL SEFASINI ÖRNEK PROJE SEÇTİ
20.05.2014

Giresun Çamoluk Belediye Başkanı Savaş Akarçeşme ekibi ile birlikte Fatsa Belediyesi'nin yapmış olduğu Sandal Sefası Projesini yerinde incelemek üzere Fatsa'ya geldiler.
Başkan Akarçeşme Sandal Sefası projesinin aynısını Kelkit Çayında yapma istediklerini söyledi. Giresun Çamoluk Belediye Başkanı Savaş Akarçeşme’ye Çamoluk Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Gecü, İl Genel Meclis Üyesi Abdullah Kürkçü, Belediye Fen İşleri Memuru Cemil Çinici’ de eşlik ettiler.
Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan Çamoluk Belediye Başkanı Savaş Akarçeşme’ye ve ekibine Sandal Sefası projesini yerinde gezdirerek proje hakkında bilgiler verdi ve Fatsa Belediyesi’nin yapmış olduğu bir projenin çevre il ve ilçelerde örnek alınmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.

“FATSA BELEDİYESİ’NİN PROJESİNİ ÖRNEK ALIYORUZ”
Yapılan incelemenin sonunda ilk açıklamayı yapan Çamoluk Belediye Başkanı Savaş Akarçeşme, “İlçemizde en çok üzerinde durduğumuz husus ilçemizi nasıl ayağa kaldırabiliriz, nüfusumuzu nasıl artırabiliriz ve gelişen çağın gereklerine nasıl yaparız diye ekibimizle bir toplantı yaptık. Toplantıda şöyle bir karar çıktı. Özellikle Kelkit çayımızı daha etkin hale getirme etrafında halkımızın rahat piknik yapabilmeleri, gezinti yürüyüş yapabilmeleri adına çalışma başlattık. Karşımıza Fatsa Belediyesi'nin Sandal Sefası projesi çıktı o projeyi biz 41.proje yapmıştık ve 41 kere maşallah sloganıyla ve en önemli projemizde bu Sandal Sefası projemizdi. Sağ olsun Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan ile telefon görüşmesi yaptık, bizlere ilgi gösterdiler, bizlere çok güzel misafirperverlik yaptılar. İnşallah böyle güzel bir hizmeti Fatsa'ya kazandırdığı için teşekkür ediyoruz aynı hizmeti bizde Çamoluk ilçemize kazandırmayı arzu ediyoruz. Bu açıdan başkanımıza yeni dönemde başarılar diliyoruz.” dedi.
BAŞKAN ANLAYAN PROJEYİ ANLATTI

Giresun Çamoluk Belediye Başkanı Savaş Akarçeşme’ye ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Çamoluk Belediyesi Kelkit Çayı üzerinde Sandal Sefası projesi, ırmak kenarı park ve çevre düzenleme projesi var. Seçimde hemşerilerine taahhüt etmişler örnek olarak da Fatsa’mızda yapılmış bir projeyi fiziken yerinde görmek amacıyla buradalar. Bizler de bundan ziyadesiyle memnun olduk ve kendilerine ev sahibi yaptık. Buradaki Sandal Sefası projemizin ne şekilde yapıldığını hangi aşamalarda yapıldığını ve içerik olarak neler olduğunu kendileri yerinde gördüler, biz de kendisine anlatmaya çalıştık. İnşallah başkanımızda hemşerilerine verdiği sözü tutarak Kelkit Çayı'na güzel bir Sandal Sefası Projesi yapar, biz de inşallah bittiğinde Çamoluk Sandal Sefasına gezmeye gideriz. Fatsa'daki bir projenin çevre il ve ilçelerde örnek alınması Fatsa’mız adına mutluluk verici. İnşallah başkanımızın bu projeyi hayata geçirdiğini birlikte göreceğiz, kendisine başarılar diliyorum” diye konuştu

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.