GIDA MADDELERİ VE ŞOFÖRLERİ ODASI’NIN YENİ BİNASI HİZMETE GİRDİ
16.06.2015

Fatsa Gıda Maddeleri Odası ve Fatsa şoförler Cemiyeti’nin yeni hizmet binaları Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun katılımıyla açıldı. Açılışa Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun yanı, Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, AK Parti Fatsa İlçe Başkanı Abdullah Uçar, Fatsa Belediye Başkan Yardımcılarımız Fatih Erişmiş ve İbrahim Eroğlu, Ordu İş Kur Müdürü İsa Kaymak, Fatsa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Muhammer Küçüköksüz, Fatsa Ticaret Borsası Başkanı Ali Feyzi, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, Fatsa Emniyet Müdürü Etem Öztürk ve çok sayıda davetli katıldı.
Törende açılış konuşmasını yapan Gıda Maddeleri Odası Başkanı Aydın Bostancıoğlu; “Dünya’da mekân ahrette iman sözünden yola çıkarak üyelerimize daha iyi ve kaliteli hizmet sunabilmek amacıyla Fatsa Gıda Maddeleri Odası ile Fatsa Şoförler ve Otomobilciler Odası yöneticileri birlikteliğin sağlanabilmesi için bir araya gelip açılışını yaptığımız hizmet binasının alımını yapıp, iç dış tadilatını tamamladık. Sabah güneş doğmadan kalkıp, besmele ile yola çıkan iş yerini açan, akşamın geç saatlerine kadar iş yerlerini açık tutup vatandaşlara hizmet veren düğününü, bayramı, cenazesi bile olmayan, 18 saat çalışmak zorunda kalan ancak geçimini zor temine den benim cefakâr ve sanatkâr kardeşlerim. Sizlerden aldığımız gücümüzü sizlere hizmet ederek paylaşmak istiyoruz. Malumunuz üzere kamu kurum ve kuruluşu niteliğinde olan odalarımız sıkışık bir alanda hizmet veriyordu. Tek gelir kaynağı üyelerden aldığı aidatları, en üst düzeyde tasarruf yaparak bu binanın alımı yapılmıştır. Odamızın açılışına katılan, gelemeyip telefon açan, çiçek gönderen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. İlçemize, ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

“ESNAF DEYİNCE AKLIMIZA DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI İNSANLAR GELİYOR”

Bu güzel mekâna kavuşmanın heyecanını bizlerle paylaştığını için ben de sizler kadar mutluluk duyuyorum diyerek sözlerine başlayan Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu ise, “Gerek şoförlerimiz gerekse gıda üreticileri ve satıcıları bu ülke için önemli esnaflardandır. Geçmişten günümüze kadar esnaflar sayesinde bu memleketin sırtı yere gelmedi. Esnaf deyince aklımıza dürüst, namuslu, ahlaklı insanlar geliyor. Esnaf demek sözünün eri olmak demektir. Bu güzel binayı görünce diyorum ki Fatsa’nın esnaflarının durumları iyi ki odalarını desteklemişler. Binanız hayırlı ve uğurlu olsun inşallah” dedi. Açılış kurdele kesimi ve ikramın ardından sona erdi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.