GENÇLERİN ALÜMİNYUM RÖLYEF SERGİSİNİN AÇILIŞI YAPILDI
25.04.2016

Fatsa Gençlik Merkezi bünyesinde gençler tarafından hazırlanan el sanatları ve görsel sanatlar sergisi gerçekleşen açılış ile gösterime sunulmaya başlandı.
Fatsa Belediyemiz Kültür Sarayı’nda gerçekleşen açılışa AK Parti Ordu Milletvekilimiz Oktay Çanak, Ak Parti 23.Dönem Milletvekilimiz Ayhan Yılmaz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz, Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Ak Parti Ordu İl Başkanımız Uğur Çelenk, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet Çoruh, Fatsa Başkan Yardımcılarımız Muharrem Aktepe, İbrahim Eroğlu ve Fatih Erişmiş, Ak Parti İl Yürütme Kurulu Siyasi ve Hukuk İşler Başkanı Halil Öz, GençlikHizmetleri veSpor İl Müdürü MustafaGenç, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. AK Parti Ordu Milletvekilimiz Oktay Çanak ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz serginin açılış kurdelesini kestikten sonra usta öğreticiler ve öğrencilerden çalışmalar hakkında bilgi aldılar.
Sergi ile ilgili bilgi veren Fatsa Gençlik Merkezi Müdürü Berat Şahin, “Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bağlı Gençlik Merkezi bünyesinde gençlerimizin boş zamanlarını değerlendirmesi için branşlarına yönelik el sanatları, görsel sanatlar gibi yetenek kursları açmaktayız. Bugünde geleneksel hale dönüştürmeye çalıştığımız el sanatları ve görsel sanatlar sergimizin ikincisini düzenliyoruz. Şuanda burada yaklaşık 90 tane alüminyum rölyef eserimiz yağlı boya çalışmalarımız tezhip çalışmalarımız ahşap boya çalışmalarımız mevcut. Bunların hepsi gençler tarafından okul çıkışlarında yada boş zamanlarında eğitmenlerimiz tarafından yapılmakta. Gençlik merkezimizin amacı gençlerin boş zamanlarını eğlenceli bir şekilde geçirmeleri, ayrıca yeteneklerini geliştirmeleri. Biz de öğrencilerimiz personelimizle ve usta öğreticilerimizle birlikte gençlerimizin yeteneklerini geliştirmeye çalışıyoruz.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.