GENÇLER ÜZERİ TOZLANMAMIŞ, KÜFLENMEMİŞ FİKİRLER ÜRETİRLER
07.04.2015

Fatsa Öncü Eğitim Kültür ve Sanat Gençlik Kulübü Derneği tarafından organize edilen Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında organize edilen programda Dr. Şerafettin Kalay “Asrı Saadetten Günümüze Gençlik” isimli bir konferans verdi.
Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı'nda gerçekleşen konferansa Fatsa Belediye Başkan Yardımcımız Fatih Erişmiş’ de katıldı. Sahil Büyük Camii din görevlilerinden Ahmet Özay’ın kuranı kerim okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Dernek Başkanı Recep Uzun yaparak derneğin faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.
Daha sonra sahneye gelen Dr. Şerafettin Kalay “Asrı Saadetten Günümüze Gençlik” isimli konferansı ile ilgili yaptığı konuşmada gençliğin hayat basamaklarına olan ümidin daha fazla olduğu, coşkunun ümidin hayalin emelin birbirleriyle yarıştığı ümit dolu çağ olduğunu belirterek, “İstişare ile ilgili yazılar yazılarda yaşlı insanlarla mutlaka istişare edin, onlar yılların tecrübesini taşırlar. Bedenen zayıflasa lar da hedefi iyi bilirler. Yılların tecrübesi ile okları kolay kolay hedef şaşırmaz yine arkasından gençlerle de istişare edin derler. Gençler üzeri tozlanmış, küflenmemiş fikirler üretirler. Gençler duyguları taze ümitleri taze bir nesildir. Baharın son bulup yazın başladığı gibidir. Cenabı Allah ümitlerin doğru olanlardan, hayalleri doğru olanlardan yarınları güzel olanlardan eylesin.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.