GAZİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDE TÜBİTAK BİLİM FUARI AÇILDI
11.05.2016

İlçemiz Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı 32 projeden oluşan TÜBİTAK Bilim Fuarı'nın açılışı Fatsa Kaymakamımız Mehmet Yapıcı, Fatsa Belediye Başkan Yardımcımız Muharrem Aktepe, Ak Parti İlçe Başkanımız Abdullah Uçar, Saadet Partsi İlçe Başkanımız İsmail Koçan, Okul Müdürleri ve çok sayıda davetlinin katılımları ile gerçekleşti.

TÜBİTAK Bilim Fuarı açılışında konuşma yapan Fatsa Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Sadık Akkiraz ; “Okulumuz Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hazırlanan TÜBİTAK Bilim Fuarı'nın açılış programına hoş geldiniz. 1073 öğrenci doksandan fazla personel ve yedi farklı bölümden oluşan okulumuz, 64 öğrenci ve 17 öğretmenin gayreti ile hazırladıkları 32 projeyi burada tanıtıyoruz. Öğrencilerimizin danışman öğretmenleriyle birlikte “ben de başarabilirim” sloganıyla başlattıkları bu projeler teknik bir okul olmamız nedeniyle diğer okullarımızın çalışmalarından bir parça daha farklı oldu. Bu vesileyle bilim fuarı çalışmalarında katkıları olan öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Açılış kurdelesini kesen Fatsa Kaymakamımız Mehmet Yapıcı, Fatsa Belediye Başkan Yardımcımız Muharrem Aktepe ve beraberindeki katılımcılar proje yürütücüsü eşliğinde öğrencilerin bilim fuarında sergiledikleri 32 adet projeyi incelediler ve öğrencilerden bilgi aldılar.

Fuarda yapılan ikramlar sonrası Fatsa Kaymakamımız Mehmet Yapıcı ve Fatsa Belediye Başkan Yardımcımız Muharrem Aktepe Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ek bina inşaatında incelemelerde bulundular.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.