FELEKTEN BİR GÜN YAŞADILAR
04.12.2013

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Sami Yücel Eğitim Uygulama Okulu Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı’nda zihinsel ve bedensel engelli öğrencileri için bir eğlence düzenledi.
Gerçekleşen programda zihinsel ve bedensel engelli öğrenciler felekten bir gün yaşarken programa Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Yücetepe, İlçe Milli Egitim Müdürü Ahmet Gürsel Avcı, okul müdürleri ve çok sayıda veli katıldı.

“TOPLUM ENGELLİLERİN FARKINDA DEĞİL”
Programın açılış konuşmasını Sami Yücel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Ekrem Cinoğlu yaptı. Cinoğlu amaçlarının zihinsel ve bedensel engelli çocukların sosyalleşmesini sağlamak olduğunu belirterek, “Onların topluma uyumlarını sağlamak ve aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmeleri sağlamaktır. Öğrencilerimizi bu şekilde bir etkinlikte bulundurmak istedik ve başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Genel anlamda çocuklarımız burada çok eğlenceli vakit geçirdiler. Toplum olarak bugünün engelliler günü olduğuna dair bir farkındalık yok. Biz bunu da toplumumuza yaygınlaştırma anlamında böyle bir etkinliği düzenlemek istedik. Katıldığınız için teşekkür ederim’ dedi.

MADALYA İLE ÖDÜLLENDİRİLDİLER
Programda öğrencilerle aileleri sosyal gelişimlerini sağlamak için güzel eserler yaptılar. Kendilerine verilen zamanda oldukça güzel çalışmalar yapan öğrenciler ve aileleri protokol üyeleri tarafından madalya ile ödüllendirildiler.
Programda hem müzisyenler hem de sanatçı Nuh Okutan birbirinden güzel şarkılarla öğrencileri eğlendirdi. Öğrencilerin özellikle müzik eğlence bölümünde oldukça neşe içerisinde oldukları gözlendi.
3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliğine destek veren Fatsa Toplum Destekli Polis Büro Amirliği ekipleri öğrencilere çikolata dağıttılar.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Gürsel Avcı program sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada: Milli Eğitim Müdürü sıfatıyla özürlü engelli kelimelerinin kendisini çok üzdüğünü belirterek, “Ben engelli olan çocuklara özel çocuklar diyorum. Bu konuda arkadaşlarımız duyarlı bir şekilde çalışıyor buna yönelik ilçemizde bizim okulumuz mevcut Sami Yücel ile OÇEM’deki arkadaşlarımız güzel bir program hazırlamışlar. Arkadaşlarımız özverili bir şekilde çalışıyorlar okul öğretmenlerine ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. İlçemizde buna yönelik 3 tane rehabilitasyon merkezimiz var. Bunlar da Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak çalışıyorlar. Bu arkadaşlarımızın faaliyetleri de oldukça iyi, ben bu arkadaşlarımızı yine çok teşekkür ediyorum. İnşallah biz sosyal aktivite konusunda bu çocuklarımızı da sosyal aktivitelere katarsak ilçemizde biz bunu daha iyi noktalara çıkarabiliriz. Öğretmen noktasında birkaç sıkıntımız var” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.