FATSO’DAN İFTAR YEMEĞİ
27.07.2013

Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından üyelere yönelik verilen iftar yemeğinde işçi istihdamına katkı sağlayan firmalara plaket takdim edildi.

Fatsa Atatürk Parkı’nda düzenlenen iftar yemeğine Ordu Valisi Kenan Çiftçi, Kaymakam Bekir Atmaca, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Abdullah Erarslan, sivil toplum örgütü temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve üyeler katıldı.
İftar yemeği sonunda gerçekleşen plaket takdimi öncesi bir konuşma yapan Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, sözlerine “Allah tutmuş olduğunuz oruçlarını kabul etsin” diyerek başlayarak, “Programımıza katılan 700’ün üzerinde büyüğümüz var. Bu büyüklerimizin çok önemli bir özelliği var. Ordu ilinin yaklaşık 15 bin kişisini istihdam eden bir topluluk var şu anda burada. Bu bizler açısından gurur verici bir tablo. Mensubu bulunduğum kurumum adına yatırımcılarımızı tebrik ediyorum. Ordu ilinde yaklaşık 200 milyon dolarlık ihracatın 40 milyon dolarını gerçekleştiren bir topluluk var burada. Bu akşam bu yatırımcıları öne çıkarmak istedik” dedi.

“KALKINMANIN ÜÇ SAÇ AYAĞI VAR”
Bir ilin veya ilçenin kalkınmasında üçlü saç ayağı olduğunu ifade eden Ordu Valisi Kenan Çiftçi ise “Bu saç ayaklarından bir tanesi üniversiteler, bir diğeri kamu ve üçüncü saç ayağı da yatırımcılar ve esnaflarımız. Bu üçlü saç ayağı sağlam olduğu zaman il, ilçe veya ülke çok hızlı bir şekilde gelişiyor. 15 bin istihdam diyoruz ama siz diyorsunuz ki yetmez yeter ki OSB’mizi genişletin 30 bin yapalım diyorsunuz. Bunun için bin dönüm alan da çok yakında yatırımcılarımızın istifadesine sunulacak” diye konuştu.
Yatırımcı firma temsilcilerine plaket verilmeden önce Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Ordu Valisi Kenan Çiftçi’ye plaket sunuldu. İftar yemeği yatırımcılara plaketlerin sunulmasının ardından sona erdi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.