FATSA’YI GELECEĞE TAŞIYACAK PROJELER
24.01.2011


AK Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa ile birlikte basın toplantısı yapan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, 7 yıldır Fatsa’yı geleceğe taşıyan projeleri hayata geçirdiklerini söyledi.
2010 yılında yaptıkları en büyük hizmetlerin birinin asfalt şantiyesi kurarak sıcak asfalt üretime başlamak olduğunu belirten Başkan Hüseyin Anlayan, “2011 yılında Fatsa’da çok daha geniş alanlarda sıcak asfalt çalışması yapacağız. 7 bin metrekare kullanım alanı olan Kültür Sarayı çok amaçlı salonlarıyla birlikte artık bitme aşamasına geldi ve Nisan ayı sonunda inşallah açılışını yapacağız. 3 yıl önce çalışmalarına başladığımız Sandal Sefası projemiz de artık bitme aşamasına geldi. Bu yazın Elekçi Irmağı’nda sandallarla halkımız gezinti yapacak. İlçemizde insanlarımızın çok rahat gezebileceği yeşil alanlara ağırlık vermek istiyoruz” dedi.
Fatsa İskelesi’nden Elekçi Irmağı’na kadar olan ve atıl görünen bölüme de proje çalışması yapmak istediklerini belirten Anlayan, şunları söyledi: “Burada 20 dönüm gibi çok ciddi bir alan mevcut. Bu sayede sahilimiz 2 kat daha büyüyecek. Kurtuluş Mahallesi’ne bambaşka bir görünüm kazandıracak olan Spor Kompleksi inşaatımız son hızla devam ediyor. Bir başka projemiz olan Huzur Evi Projesi Sayın Bakanımızın da çok hoşuna gitti ve bize diğer illere de uygulayabileceğimiz tip proje olmuş dediler. Huzur Evi Projemizi bir vatandaşımızın 10 dönümlük yerine yapmayı düşünüyoruz. Tapu işlemleri bittiği zaman bunu kamuoyu ile paylaşacağız.

Çöp projemizde de önemli gelişmeler var. Şehrin bir başka yerine düzenli depolama şeklinde oluşturulacak çöp yerinde ayrıştırılacak maddeler sanayiye tekrar geri kazandırılacak. Eski çöp yerine de Karadeniz’de örneği olmayan bir kültür parkı yapacağız. Doğalgazla ilgili tüm sorumluluk bizde değil, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’ndadır. Takibi de ona aittir. Başlatma ve bitirme yetkisi kendilerine aittir. Bu proje AK Parti iktidarının bir projesidir. Ben desteklerinden dolayı başta AK Parti Ordu Milletvekilimiz Eyüp Fatsa’ya, diğer Ordu milletvekillerimiz, ilçe başkanımıza ve parti teşkilatımıza teşekkür ediyorum.”

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.