FATSA’YA YAKIŞIR KÜLTÜR SARAYI YAPILDI
01.06.2011

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay Fatsa Belediyesi Kültür Sarayında incelemelerde bulundu. Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’dan bilgiler alan Bakan Günay: “Fatsa’ya yakışır bir kültür merkezi olduğunu belirtti.

Başbakan Erdoğan’ın Ordu mitingi öncesi Fatsa’ya uğrayarak Kültür Sarayında incelemelerde bulunan Kültür Turizm Bakanı Ertuğrul Günay Kültür Sarayı’nı çok beğendiğinin dile getirdi. Günay: “Projeyi ilk gördüğümde işe yarar bir proje olarak görmüştüm. Aynı şekilde proje tamamlandı. Kültür Sarayımız Fatsa’nın kültür ve sosyal yaşamını olumlu bir katkı sağlayacaktır. Biz devletin imkanlarını kullanıyoruz. Milletimize ve devletimize teşekkür etmek gerekiyor. Bu projeler böyle gerçekleşiyor. Belediyemizin katkısı çok büyük. Kültür Sarayı Fatsa’ya yakışır, güzel bir kültürel ve sosyal tesis olmuştur. Belediye başkanımızın büyük gayreti ile Kültür Sarayı bitti. Ordu ilinde kültür mekanları çoğaltılıyor. Buda halkımızın kültürel ve sosyal faaliyetler konusunda daha çok imkanı olduğunun göstergesidir. Fatsa’da yapılan tiyatro ve kültürel faaliyetleri elimizden geldiği kadar desteklemeye çalışacağız. ” dedi

Samsun’dan Artvin’e kadar 8 ili kapsayan yeşil’e yolculuk kapsamında bir turizm projemiz var. 2010 yılından buyana Valiliklerimize 8 milyon gibi bir rakam gönderdim. Katkılarımız bu proje kapsamında devam edecek. Doğayı bozmadan, uygun konaklama merkezleri ile bir yayla güzergâhı çıksın istiyoruz” dedi.

Bakan Günay’a ziyareti sırasında Ak Parti Ordu Milletvekilleri Mustafa Hamarat, Eyüp Fatsa, Ordu Valisi Orhan Düzgün, Fatsa Kaymakamı M. Selman Yurdaer. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’da eşlik etti.

Başkan Anlayan´da yaptığı açıklamada, Fatsa Kültür Sarayı 19 Mayıs 2011 tarihinden itibaren hizmete girmiştir. Resmi açılışımızı daha sonra Sayın Bakanımızın müsait olduğu bir tarihte yapacağız. Kültür Sarayımızın yapımı Belediye tarafından her ne kadar karşılansa da, Sayın Bakanımız hemşerimiz ağabeyimiz Ertuğrul Günay ciddi anlamada bizlere destek olmuştur, ben kendisine bir kez daha Fatsa´lılar adına çok teşekkür ediyorum dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.