FATSA’YA HAYVAN HASTANESİ GEÇİCİ BAKIM EVİ VE HAYVAN OTELİ YAPILIYOR
04.08.2016

FATSA’YA HAYVAN HASTANESİ GEÇİCİ BAKIM EVİ VE HAYVAN OTELİ YAPILIYOR

Ordu’nun gündemini uzun bir süredir meşgul eden sokak hayvanları için barınak yapılması talebine karşı duyarsız kalmayan Ordu Büyükşehir Belediyemiz öyle bir proje hazırlattı ki, Türkiye’de bir ilk olacak.

Fatsa ilçemiz için hazırlanan proje, hayata geçtiğinde sokak hayvanlarının bir evi ve tedavi olabilecekleri bir hastanesi olacak. Devrim niteliğinde sayılabilecek olan Türkiye’nin ilk çevreye duyarlı ‘Hayvan Hastanesi Geçici Bakım Evi ve Hayvan Oteli’ 19 ilçenin sorununa kökten çözüm olacak. Coğrafi konumundan dolayı Fatsa’ya yapılacak olan projenin görselleri kamuoyu tarafından da taktir gördü.

Kırsal kesimlerden Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerine gelen ve buralarda vatandaşın korkarak paniğe kapılmasına neden olan sokak hayvanlarının artık bir evi olacak. 19 ilçenin tamamına hitap edecek olan ‘Hayvan Hastanesi Geçici Bakım Evi ve Hayvan Oteli’ projesinin 75 gün içinde tamamlanacağı ve 120 gün içinde ise ihalesinin yapılarak çalışmalara başlanacağı bildirildi. Fatsa ilçemize bağlı Sudere mahallesi sınırları içerisinde kalan bir alana yapılacak olan projenin bitmesiyle birlikte sokak hayvanları barınabilecekleri bir yere kavuşacakken vatandaşlar ise rahat bir nefes almış olacak.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.