FATSA’YA GERİ DÖNÜŞÜM KUMBARALARI GELİYOR
30.01.2012

Fatsa Belediyesi, ambalaj atıklarının çevrede oluşturduğu kirlilik nedeniyle yaklaşık 1 ay sonra öncelikle Resmi Kurumlar, Okullar, Siteler, Büyük işyerleri, Hastaneler v.b. yerlere kumbaralar koyarak geri dönüşüm sağlayacak…

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Liasanslı ‘Göze Hurdacılık’ firmasıyla anlaşan Fatsa Belediyesi, Ordu’da geri dönüşümle ilgili projeyi hayata geçiren `ilk ilçe belediyesi` olacak. Bundan böyle kâğıt, karton, plastik, cam ve metal ambalaj atıkları gibi geri dönüştürülebilir her tür atık, evsel atıklardan ayrıştırılarak sanayileştirilerek geri dönüştürülebilecek.

Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Bu sene çöp konusunda yoğun çalışmalar yapıyoruz ve bunları kamuoyu ile paylaşıyoruz. Bilindiği üzere yeni kurduğumuz ‘Düzenli Depolama Alanı’nın tahsis noktasında çalışmaların son aşamasına gelmiş ve Evkaf mahallesinde ki rehabilite işleminin başlayacağını da kamuoyu ile paylaşmıştık. Şimdi sırada çöplerin yerinde ayrıştırılma meselesini ele almış bulunuyoruz. Bütün çöplerimiz bundan böyle yerinde ayrıştırılarak geri dönüşüm yapılmak üzere sanayileştirilecek. Uzun zamandır bu çalışmamız vardı lakin yaklaşık 1 ay içerisinde tüm ön çalışmaların bitirilip fiilen hayata geçirilecektir” diye konuştu.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.