FATSA’YA DOĞAL GAZ GELİYOR
07.02.2012

Fatsa ilçesi 2012 yılında doğalgaza kavuşuyor. Konuyla ilgili olarak Aksa Doğalgaz Bölge Müdürü ve Proje Müdürü Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ı makamında ziyaret ederek doğalgazın son durumu hakkında brifing verdiler.

Başkan Anlayan, yıllardır Fatsa’da merak konusu olan doğalgazda somut adımların atılması bizleri çok sevindirdi diye konuştu.

Aksa Doğalgaz Şirketinin Bölge Müdürü Doğan Gürler konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada; “Biz Aksa Doğalgaz olarak Ordu, Giresun, Ünye, Fatsa, Çarşamba ve Terme’den oluşan dağıtım bölgesinin doğalgaz tanıtım faaliyetlerini yürütmek üzere enerji piyasası düzenleme kurumundan lisans almış dağıtım firmasıyız. Bu kapsamda 2008 yılında ordu ilinde çalışmalarımıza başladık. Botaş’ın ana iletim hattında ki gecikmelerden dolayı o zamanlar Fatsa’da bu çalışmalarımıza başlayamamıştık. 2012 yılında Fatsa’da Doğalgaz alt yapı çalışmalarına başlamayı planlamaktayız. Burada ki en önemli husus Botaş’ın Fatsa’ya gazı bıraktığı noktada Fatsa’nın 30 yıllık gaz ihtiyacını karşılayacak basınç düşürmeme ve ölçüm istasyonunun montajına başlayabilmek. Onunla ilgili aktif çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Daha sonra da gazı şehre doğru yaklaştırma alt yapı çalışmalarımıza başlayacağız”dedi.

Daha sonra Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, 2007 yılından itibaren Fatsa’da dahil olmak üzere bölgede doğalgaz dağıtım ihalesini Aksa Doğalgaz Dağıtım AŞ‘nin aldığını kamuoyu ile paylaştıklarını belirterek; “Bu süreçte firma Ordu Merkezde hizmete başlamakla beraber, Fatsa’da alt yapı çalışmalarını sürdürüyordu. Artık bu hazırlık çalışmaları nihayet son bulmuş durumda. İnşallah bu sene Aksa Doğalgaz Dağıtım AŞ’nin bölge müdürü ve proje müdürü bizlere bu müjdeyi veriyorlar. İnşallah 2012’de Fatsa’da şehir içerisinde Doğalgaz dağıtım hattının çalışmaları başlayacak. Daha önce yine kamuoyu ile paylaştığımız gibi bizim Botaş tarafından yapılan ana hattımız Samsun’dan Dolunay Mahallemize kadar gelmişti. Şimdi Dolunay Mahallesinden yine start alacak ama bu proje bir sene içinde bitecek bir proje değil, belki de birkaç sene sürecektir. Bunun planlamasını yapacağız hazırlık aşaması var ama 2012’de Fatsa’da Dolunay Mahallesinden başlayarak şehre doğru ana hattın çalışması hayata geçecek ve Fatsa Doğalgaz’a kavuşacak” diye konuştu ve yetkililere teşekkür ederek, Fatsalılara Doğalgazın hayırlı olmasını diledi.


Haberin Görselleri,

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.