FATSA’YA 35 DÖNÜM YENİ MEZARLIK ALANI
18.11.2020

Fatsa’nın en önemli ihtiyaçlarından birisi olan kabristanlık sorunu Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatlarıyla çözüme kavuşuyor.
Asri mezarlığında mevcut mezarlık alanlarının dolmasıyla Fatsa’da yeni defin ihtiyacını karşılamak için Orman Bakanlığı’ndan tarafından Evkaf Mahallesi Yedikapı mevkiindeki 35 dönüm alanın tahsisi yapıldı.
Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar yeni mezarlık alanının 9 ay içerisinde hemşerilerimizin hizmetine sunulacağını söyledi.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar Ordu Büyükşehir Belediyesi Park ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı İzzet Gündoğar ile Evkaf Mahallesi Yedikapı mevkiindeki yeni mezarlık alanında yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

“EKİPLERİMİZ GEREKLİ DÜZENLEMELERE BAŞLADI”
Yapılan inceleme sonrası ilk açıklamayı yapan Ordu Büyükşehir Belediyesi Park ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı İzzet Gündoğar, Fatsa ilçesinin çok ciddi anlamda mezarlık yeri sorunu olduğunu belirterek, “Bu konuda Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ve Fatsa Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar bey ile birlikte yaptığımız çalışmalar sonucunda Orman Bakanlığı’ndan 35 dönüm üzerinde bir yer tahsisi yapıldı. Şu anda Büyükşehir Belediyemizin Park ve Yeşil Alanlar Dairesi ekiplerince gerekli düzenlemelere başlandı. İnşallah en kısa zamanda hem Büyükşehir Belediyemizle hem Fatsa Belediyemizle işbirliği içerisinde burayı önümüzdeki yaz mevsimine Fatsalı hemşerilerimizin hizmetine sunacağız, hayırlı uğurlu olsun. Başta Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler ve bu işin bu noktaya gelmesinde çok büyük emekleri olan Fatsa Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar beye çok teşekkür ediyorum” dedi.

“İLÇEMİZİN EN ÖNEMLİ İHTİYAÇLARINDAN BİR TANESİYDİ”
Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ise ilçenin en önemli sorunlarından birini daha Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilm Güler’in talimatlarıyla Park ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı İzzet Gündoğar ile beraber çözüme kavuşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Yaklaşık 35 dönüm üzerine kurulacak olan yeni Asri mezarlığımız inşallah 9 aylık kısa bir süre içerisinde ilçemizin hizmetine girecek. Asri mezarlığımızın dolması nedeniyle vatandaşlarımızın özellikle vefat eden hemşerilerimizin defin noktasında sorun yaşamasından kaynaklı ilçemizin en önemli ihtiyaçlarından bir tanesiydi. Daha önce Orman Bakanlığı’ndan mezarlık olarak tahsis edilen bu alan Fatsa’mızın manzara anlamında en güzel alanında bu projeyi başlatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımıza ilçemizin en önemli sorunlarından bir tanesini çözdüğü için tekrar teşekkür ediyorum. Park ve yeşil alanlar Daire Başkanımız İzzet Gündoğar bey projemizi yakinen takip ediyor, inşallah kısa sürede ilçemizdeki  vatandaşlarımızın hizmetine girecek

 

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.