FATSA’NIN EN ÖNEMLİ PROJESİNDE ALT YAPI ÇALIŞMALARI BAŞLADI
25.03.2018

Yeni Cumhuriyet Meydanı projesinin fiilen başlaması ile Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri alt yapı çalışmasını başlattı.

Cumhuriyet Meydanında bir hafta önce başlayan çalışmalar kapsamında alt zeminin otopark yapılacağından mevcut alt yapının deplase işi başlatılmış olup devam etmektedir. Cumhuriyet Meydanında daha önce 700’lük olan hat 800’lük hat olarak, 200’lük olan kanalizasyon hattı ise hattan 400’lük hat olarak yeniden dizayn ediliyor. Cumhuriyet Meydanının iç kısmında çalışma yapılacağından dolayı hatlar mevcut ana yol güzergahına alındı. Bu taliye işleminin geçici değil kalıcı bir taliye işlemi olacağı öğrenildi. Hatların yenilenmesi ile herhangi bir yoğun yağmurda suyun akışı daha fazla sağlanacak. Yağmur suyunun denize kanalizasyon suyunun ise terfi merkezine gönderileceği ifade edildi. 4 gün içerisinde bu çalışmaların tamamlanması ile burada derin kazı çalışmasının yapılacağı otopark alanı için hazırlık yapılacağı bildirildi. Zeminde ankajların çakılıp otopark giriş ve çıkışlarının yapılması ile üst yapıya geçileceği öğrenildi.

“YIL SONUNA KADAR CUMHURİYET MEYDANINDA HUMMALI BİR ÇALIŞMA OLACAK”

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan Cumhuriyet Meydanı projesinin kendilerini en çok heyecanlandıran projelerden biri olduğunu söyleyerek, “Cumhuriyet Meydanı projesini bütün hizmetleri taçlandıracak olan en önemli proje olarak görüyoruz. Burada yıkılan binaları zaten herkes görüyor, 1 tane bina kaldı o binanın da yıkımı inşallah kısa bir zamanda gerçekleştirilecek. Bu yıl sonuna kadar Cumhuriyet Meydanında hummalı bir çalışma olacak. Meydanda kazılar başladı. Fatsa’nın tam göbeğinde bu süreç itibari ile yoğun bir inşaat çalışması olacak ama burası hepsine değecek. Umuyorum ki bu yaz sonunda burası bitecek. Projemizde yerin altına 130 araçlık bir otopark oluyor yerin üzeri de güzel bir görüntü ile meydan olacak. Fatsa inşallah bu proje ile güzel bir meydana kavuşacak. Bir kez daha desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz ve ekibine çok teşekkür ederiz” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.