“FATSA’MIZIN TANITIMINDA BASIN MENSUPLARIMIZIN KATKISI BÜYÜKTÜR”
11.01.2022

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle Fatsa’da yayın yapan görsel ve yazılı basın temsilcileri ile bir araya geldi.
Fatsa Belediyesi Sosyal Tesislerde gerçekleşen programa Fatsalı basın temsilcilerinin yanı sıra Ordu’da uydudan yayın yapan medya temsilcileri de katıldı.
Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar programın başlangıcında yaptığı konuşmada gazetecilerin  milletin ortak sesi ve kamuoyunun vicdanı olduğunu belirterek, “Basının toplumun sesi olma işlevini yerine getirebilmesi, doğru, ilkeli, özel yaşama saygılı habercilik anlayışının benimsenmesine ve basın meslek ilkelerine bağlı kalınmasına bağlıdır. Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte basın mensupları yeni ve farklı birçok mesleki değişime tanıklık etmekte, yaşanan süreç internet ve TV gazeteciliği gibi farklı yeteneklerin birlikte kullanılmasını da gerekli hale getirmektedir. Bütün bu değişime rağmen gazeteciliğin meslek ilkeleri ve değerleri ise asla değişmemiştir. Bu açıdan her anlamda objektif ve doğru bilgiye daha kısa sürede ulaşma ihtiyacının artmış olması, basını daha da sorumlu hale getirmektedir. Yaşadıkları kentin sorunlarını gündeme taşıyarak biz idarecilerin çalışmalarına yardımcı olan, etkin çözüm önerileriyle toplum mekanizmasının daha hızlı şekilde çalışmasına yön veren gazetecilerimizin yorum ve görüşleri ülkemizin ve şehrimizin gelişmesi açısından da son derece önemlidir. Geride kalan görev sürecimiz içerisinde Fatsa’mızın gelişmesi ve kalkınmasına dönük yürüttüğümüz tüm projelerimizin halkımıza tanıtımında siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızın katkısı büyüktür. Olumlu eleştirilerinin yanı sıra eksik gördükleri konular hakkındaki yorumları da bizler için her zaman önemsenecek değerli fikirler olarak yer almıştır. Bu duygu ve düşüncelerle gece gündüz demeden, halkımızın haber alma hakkı için sorumluluk bilinci içerisinde hayatı boyunca hakikatin ışığında doğruları yazmış saygın basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, ebediyete intikal eden basın mensuplarını rahmetle anıyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.