FATSAMIZ İÇİN TARİHİ GÜN, DOĞALGAZ PROJESİNDE İLK GAZ VERİLDİ
20.10.2015

Fatsa ilçemizde doğal gaz dağıtım projesi ilk gaz verme töreni Başbakan Yardımcımız Profesör Doktor Numan Kurtulmuş ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz’ın da katılımı ile gerçekleşti.
Dolunay Mahallemiz de gerçekleşen ilk gaz verme törenine Başbakan Yardımcımız Profesör Dr. Numan Kurtulmuş, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Dr. Hilmi Güler, Ordu Valimiz İrfan Balkanlıoğlu, AK Parti Ordu İl Başkanımız Uğur Çelenk,
AK Parti Ordu Milletvekili Adaylarımız Ergün Taşçı, Mehmet Kara ve yoğun bir vatandaş topluluğu katıldı.

“BÖLGEMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR YATIRIM”

Doğal gaz dağıtım projesin ilk gaz verme töreninde açılış konuşmasını yapan Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, “Heyecanla beklediğimiz Fatsa’mız için bölgemiz için de çok önemli bir yatırımın inşallah ilk çakmağını çakıyoruz. Hepinizin malumu bugün ilk doğal gaz yakma programı yapıyoruz. Fatsa’mızın merkezini kapsayan bu proje, Fatsa’mızın Merkez Mahallesi'nin imar planındaki yerlerin tamamına ulaşacak. Doğal gaz projesi başlangıç itibariyle Samsun'dan geldiği için şehrimizin batı yakasında başlamıştı, bu vesileyle şehrimizin batısında ki Dolunay Mahallemiz ve Evkaf Mahallemiz de öncelikli olarak bu çalışma başlamıştır. İşin birinci etabı Fatsa'ya gelmesiyle ana hattımız bundan Yaklaşık beş yıl önce gelmişti ama işin sonu, en önemli noktası şehir içi dağıtımının hanelere dağıtım işi. Tabi bu iş biraz daha çetrefilli çünkü bütün yollara tek tek hat döşemek durumunda kalıyorsunuz. Vatandaşlarımızın yollarını kazmak durumunda kalıyorsunuz. Dolayısı ile biraz zaman alan bir iş. Çok şükür bugün ciddi manada Dolunay Mahallemizde ve Evkaf Mahallemizde artık hanelere ulaşmış durumdayız. Bu zamana kadar bu iş Fatsa Belediyesi üzerinden takip ediliyordu ama artık Büyükşehir Belediyemiz var Fatsa için ve Ordu’muz için çok büyük bir fırsat olan Büyükşehir Belediyemiz İnşallah bu aşamadan sonra da Doğal Gaz’ın hızlı bir şekilde Fatsa'nın tamamına ulaşması için burada bütün etkinliğini gösterecek. Fatsa’nın tamamı doğalgaza kavuşacak inşallah.” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR OLARAK BUNDAN SONRA DOĞALGAZIN RESMİ ORTAĞIYIZ”

Törende Başkanımız Hüseyin Anlayan’dan sonra konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz ise, “2007 yılında onurumuz gururumuz Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanımız Dr. Hilmi Güler'in Ordu ve Giresun seçim beyannamelerinde olmadığı halde doğalgazı Ordu’ya getirmek suretiyle yapmış olduğu o güzel hamleden sonra Ordu, Giresun, Bulancak, Altın Ordu, Fatsa ilçesi Ünye ilçesi Terme ve Çarşamba ilçelerinin içinde olduğu grup doğal gaz Aksa firmasına vermek suretiyle doğalgaz çalışmaları başlamıştı. Altınordu ilçemizde doğalgaz kullanımı en üst seviyeye ulaştı. Altınordu ilçemizde kırk iki bin abonemiz var. Büyükşehir Belediyemiz bundan sonra doğal gaz dağıtımının resmi ortağı olacağı için bundan sonra sorunların çözümü konusunda birinci elden süreci hep beraber sahipleneceğiz.” diye konuştu.

“DOĞALGAZ HAVA KİRLİLİĞİNİ ÖNLEYECEK”

Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Dr. Hilmi Güler’de yaptığı konuşmada göreve geldiklerinde beş ilde doğal gaz varken, şu anda yetmiş bir ilde doğal gaz olduğunu ifade ederek, “Ordu ilimizde bunlardan bir tanesi 2007 yılında doğal gaz gelmişti. Ünye ilçemize de Fatsa ilçemize de gelmişti. Burada bunu yaygınlaştırmamız gerekiyor. Hem hava kirliliği açısından hem sağlık açısından hem ekonomik giderler açısından son derece önemli.” dedi.

“DEVLET İLE MİLLETİN ARASINI AÇMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Fatsa doğalgaz dağıtım projesi ilk gaz verme töreninde konuşan Başbakan Yardımcımız Prof.Dr. Numan Kurtulmuş Türkiye ne zaman kalkınmaya geçse çeşitli oyunların devreye girdiğini belirterek, “Böyle zamanlarda ekonomik oyunlarla sizin paranızı çalmaya çalışıyorlar. Doları dövizi pahalandırmaya çalışıyorlar. Türkiye'de devlet ve millet arası bütünleşti ya şimdi devlet ile milletin arasını açmaya çalışıyorlar. Türkiye'de Cumhurbaşkanının kullandığı Beştepe kampüsünü ikide bir dillerine dolayarak sanki Cumhurbaşkanının babasının malıymış gibi saray edebiyat üzerinden halkın içinden çıkan bir Cumhurbaşkanı ile halkın arasını açmaya çalışıyorlar. Siyaseti karar veremez bir noktaya getirmeye çalışıyorlar. Siyaseti Türkiye yönetilmez bir hale getirmeye çalışıyorlar. İşte bütün bu seçimlerde bunlara cevap vereceğiz ve 1 Kasım akşama inşallah tek başına çok güçlü bir iktidarı işbaşına getirerek yolumuza devam edeceğiz. Yolumuzu kimsenin kesmesine müsaade etmeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.