FATSALI HACI ADAYLARI DUALARLA UĞURLANDI
01.10.2013

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan bugünün ilk dakikalarında Otogardan gece 01.30’da Naviga Tur aracılığı ile kutsal topraklara giden hacı adaylarını uğurladı.
Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ın uğurlamaya gelmesiyle hacı adaylarının oldukça mutlu oldukları gözlendi. Burada ilk önce din görevlisi tarafından kısa bir Kur’an okundu ve ardından dua yapıldı.

“RABBİM BİZLERE DE NASİP ETSİN”
Okuanan kur’anı kerim ve yapılan duanın ardından Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’da bir konuşma yaptı. Konuşmasına, “Burada bu saatte bulunan bütün hacı adaylarımız ve yakınlarına öncelikle rabbim niyetlerini kabul etsin” diyerek başlayan Başkan Anlayan, “Buraya kadar gelenler de çok sağ olsunlar, teşekkürler ediyoruz. Tabi bizler de heyecanlıyız, hacı adaylarımız uğurlamanın heyecanını yaşıyoruz. Rabbim inşallah bizlere de nasip etsin diyoruz. Öncelikle tabi bu niyetle yola çıkmış hacı arkadaşlarımıza, hacı kardeşlerimize, hacı ablalarımıza Rabbim niyetlerini kabul etsin, rabbim hayırlı eylesin. Dolayısıyla kazasız belasız görevlerini yapıp tekrar buralara dönsünler inşallah. Tabi ki öncelikle duayı kendileri için yapacaklar, affı kendileri için dileyecekler, ondan sonrada diyoruz ki bizleri de unutmasınlar. Her birimiz şahsım adına da sizler adına da kendilerinden dua istiyoruz. Bizleri de dualarına dahil etsinler. Rabbim hayırlı eylesin hayırlı yolculuklar diliyorum” dedi.

“BİZİ UĞURLAMAYA GELENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”
Hacı adaylarından İl Genel Meclis Üyesi Selahattin Soğuksu ise yaptığı konuşmda, “Allah herkese nasip etsin. Gerçekten güzel bir duygu. Allah gidemeyenlere de kolaylık versin. İnşallah en kısa zamanda gitmeyi nasip eylesin diyorum. Bu saatte tabi buraya bizi uğurlamaya gelen kardeşlerimize büyüklerimize ve ağabeylerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“ÖMÜRLERİNİN SONUNA KADAR MUHAFAZA ETMELERİNİ DİLEYECEĞİZ”

Fatsa Navigatour sahibi Yusuf Küçük ise kutsal topraklara 15.seferlerinin olacağını ifade ederek, “Dolayısıyla hacı adaylarımız tecrübeli bir kaptan ile beraberle. Dolayısıyla onlar ilk defa belki bu heyecanı yaşıyorlar ama ben onlardan kat kat daha heyecan yaşıyorum. Dolayısıyla bu güzel arzuyu bu güzel manevi duyguyu onlara en güzel bir şekilde yaşatacağız. Cidde'ye indiğiniz zaman onlara kutsal topraklara hoş geldiniz diyeceğiz. Buradan başlayarak Medine’yi Münevvere’den inşallah uğurlarken haccınızı ömrümüzün sonuna kadar muhafaza buyurun diye onlara hac görevlerini yaptıracağız. İnşallah böyle duygularla gidiyoruz. Onların duygularını zaten ortağız, gidemeyen arkadaşlarınıza da biz en kısa zamanda da gelmelerine diliyoruz. Allah inşallah onlara da kolaylık versin” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.