FATSA’DAN KIBRIS’A TİCARİ İŞBİRLİĞİ…
30.09.2010


Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası 7 ilçede üretim yapan firmalarla Kıbrıs’a ticari işbirliği gezisi düzenledi.

Bugün Kıbrıs Sanayi Odası’nda gerçekleşen toplantıda Fatsa ve komşu 6 ilçede üretim yapan firmaların tanıtımı yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Kıbrıs Sanayi Odası Başkanı Ali Çıralı Kıbrıs’ın tarihçesini ve günümüzdeki ekonomik, sosyal ve kültürel yapısını anlattı. Başkan Çıralı Kıbrıs sanayi Odası’nın yapısını anlattıktan sonra konuşmasını sonlandırdı. Daha sonra ise Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Tayfun Karataş söz aldı.

“BÖLGEMİZ ÜRÜNLERİNE PAZAR BULMANIN GAYRETİNDEYİZ”

Türk iş adamları için dünyadaki hiçbir yerin artık ulaşılamaz olmadığını belirten Başkan Karataş, “Bu hızlı iş yaşamında çok yakınlardaki potansiyellerin varlığı daha net takip edilmelidir. Gelişimin sürdürülebilir olması için öncelikle kendi üreticilerimize sahip çıkmalı ve onların Global Pazarda yerlerini alabilmeleri için işbirliği içinde olmamız gerekmektedir. Bugün marketlerdeki reyonlarda yerli üreticilerimize ait ürünlerinin yer alması hem kendi üreticilerimizin yabancı yatırımcılarla rekabet edebilirliğini artıracağı gibi hem de marka olmaları konusunda onlara güzel bir fırsat yaratacaktır. Bizler de FATSO olarak özellikle Gıda sektöründe üretim yapan firmalar ile toptan Gıda ticareti yapan sektör temsilcilerini bir araya getirerek yaklaşık 30 kişilik bir heyetle bugün Lefkoşe’deyiz. Umarım ve dilerim ki yakın bir zamanda Kuzey Kıbrıs’ta bölgemizin ürünleri, bölgemizde de sizlerin üretmiş olduğunuz ürünler pazar bulur ve gelişime bir katkı da bizler sağlarız” dedi.

“BÖLGEMİZDEKİ TİCARETİN GELİŞMESİNE KATKI SAĞLAMAK GERÇEKTEN BİZLERİ MEMNUN EDİYOR”

Toplantının son konuşmasını Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ise, Kumru Belediye Başkanı Ticabi Civelek ile 7 ilçeyi temsilen Kıbrıs’ta olduklarını ifade ederek, “Bölgemizdeki ticaretin gelişmesine katkı sağlamak gerçekten bizleri memnun ediyor. Umuyorum ve diliyorum ki her iki tarafta buradan kazançla ayrılır. Bu toplantılar bir vesiledir. Kısa vadede buradan herkes mutlaka bir şey kazanacak değildir ama bundan sonrası için bir temel atılır görüşündeyim. Kıbrıs’ta bulunmak bizim için gerçekten çok önemli. Kıbrıs’taki dostlarımızı da bizim bölgemizde görmek en büyük arzumuzdur” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Fatsa ve çevre ilçelerde üretim yapan firmalar sinevizyon ile katılımcılara tanıtıldı. Son olarak ise Fatsa heyeti adına Fatsa Ticaret Odası Başkanı Tayfun Karataş, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ve Kumru Belediye Başkanı Ticabi Civelek Kıbrıs Sanayi Odası Başkanı Ali Çıralı’ya günün anısına bir şild ve yöresel bir mini sepet hediye ettiler. Sanayi Odası Başkanı Ali Çıralı ise Fatsa heyetine bir plaket sundu. Toplantı karşılıklı ticari görüşmelerin ardından sona erdi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.