FATSA’DA YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI AÇILDI
13.12.2010
Fatsa Belediyesi ile Ticaret ve Sanayi Odası ortaklaşa düzenlediği 2.Yöresel Ürünler Fuarı’nın açılışı Vali Orhan Düzgün tarafından gerçekleştirildi.
2.Yöresel Ürünler Fuarı’nın açılış konuşmasını yapan Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, fuara 40 yerli firmanın katıldığını belirterek, “Belediyemizle birlikte 2 kurumun dayanışmasıyla böyle güzel bir organizasyona imza attık. Fuara katılan firmaların hepsi birbirinden değerli üretimler yapıyorlar. Biz kurumlar olarak üretim yapan firmaları tanıtma adına görevimizi yaptık. Artık sıra vatandaşlarımızda” dedi.
Açılışta ikinci konuşmayı yapan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ise Yerli Malı Haftası olması nedeniyle fuarın daha anlamlı hale geldiğini ifade ederek, “Fatsa ve çevre ilçelerin yanı sıra Ordu ilinin diğer ilçelerinden de talep gelince fuarımızı büyütme kararı aldık. İşin en önemli kısmı firmaların ürünlerini tanıtabilmesi ve kendilerinin var olduğunu ispat etmeleri” diye konuştu.
Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’dan sonra konuşan Fatsa Kaymakamı Mustafa Selman Yurdaer de, “Böyle bir fuar yapılmadığı takdirde vatandaşlarımızın üretimleri bilmesi mümkün değil. Fuarların amacı zaten tanıtımdır. Ticaret Odamızın ve Belediyemizin önderliğini yaptığı yöresel ürünlerin fuarının açılması çok isabetli olmuştur” şeklinde konuştu.“FİRMLARIN MARKALAŞMASI ADINA FUARLARI ÖNEMSİYORUM”
Açılışta son konuşmayı yapan Ordu Valisi Orhan Düzgün ise şunları kaydetti: “Dünyanın değişen koşullarına bağlı olarak Yerli Malı Haftası’na denk gelerek Yöresel Ürünler Fuarı’nın açılması çok anlamlı olmuştur. Giderek globalleşen dünyada, dünya markalarının yanına kendi ürünlerimizi de katmak suretiyle rekabet çok önemli hale gelmiştir. Artık dünyanın neresine giderseniz gidin Türk malı beyaz eşyalarına ve gıda ürünlerine rastlamak insana guru veriyor. Fatsa’da açılan bu fuarı da bu bakımdan önemsiyoruz. Bu firmalarımızın markalaşması adına bu fuarların çok önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. Bu üretimler sayesinde batıya olan göç yapılacak istihdamlarla giderek azalacaktır. Fuarın gerçekleşmesine katkısı olan Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası ile Fatsa Belediyesi’ne teşekkür ederim.”
Yapılan konuşmaların ardından Ordu Valisi Orhan Düzgün, Fatsa Kaymakamı Mustafa Selman Yurdaer, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ve Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş fuarın açılış kurdelesini birlikte kestiler ve daha sonra fuara katılan tüm firmaların stantlarını gezdiler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.