FATSA’DA YOĞUN YAĞIŞ SEL FELAKETİNE NEDEN OLDU
06.07.2016

Fatsa ilçemizde dün geceden itibaren yağan sağanak yağmur sel felaketine neden oldu. Son 50 yılın en büyük yağmuru olarak değerlendirilen ve beraberinde oluşan sel felaketinde evlerinde mahsur kalan vatandaşlar uzun bir bekleyişin ardından Fatsa Belediyemize ait iş makineleri sayesinde kurtarıldılar. Sel nedeniyle Fatsa-Çamaş-Çatalpınar-Aybastı-Reşadiye yolunun bir kısmı, Fatsa-Ilıca-Aslancami yolunun tamamı ulaşıma kapandı. Yine aynı bölgede bulunan Özel Sanayi Sitesi’nde bulunan dükkanların tamamı da sular altında kaldılar. Bayram namazı için erken saatte evlerinden çıkan vatandaşlar Ilıca kavşağında gördükleri manzara karşısında adeta şok oldular. Ilıca Irmağından gelen aşırı sel suyu önüne ne kattıysa Karadeniz’e sürükledi. Sabahın erken saatlerinden itibaren Fatsa Kaymakamımız Mehmet Yapıcı, Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Ahmet Çoruh, Fatsa Belediye Başkan Yardımcımız İbrahim Eroğlu ve İlçe Emniyet Müdürümüz İbrahim Etem Öztürk’de Ilıca Kavşağına gelerek mağdur olan vatandaşlara ulaşım sağlanması konusunda birimleri harekete geçirdiler. Bir müddet sonra da Ordu Valimiz İrfan Balkanlıoğlu ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz’da afet bölgesine gelerek incelemelerde bulundular.

“ÖNCELİĞİMİZ CAN KAYBINI ÖNLEMEK”
Sel bölgesinde ilk açıklamayı yapan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan dün geceden beri yağan aşırı yağmurun sel felaketine neden olduğunu belirterek, “Sel suyu Ilıca Aslancami bölgesinde çok büyük taşkınlara neden oldu. Yollara ve köprülere çok ciddi zararlar verdi. Ilıca beldemiz ve bir çok mahallelerle irtibat kesildi. Şuandaki önceliğimiz can güvenliğini sağlamak. Sel suları başta Özel Sanayi Sitesi olmak üzere geniş bir alana yayılmaya başladı. Burada mahsur kalan bir aileyi çok şükür kurtardık. Yıkılan yollar da yıkılan köprüler de yıkılır önemli olan buradan can kaybı vermeden çıkabilmek” dedi.

BÜTÜN EKİPLERİMİZ GÖREV BAŞINDA”
Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu’da yaptığı açıklamada çok uzun yılların ortalamasının çok üzerinde yağış meydana geldiğini ifade ederek, “Ana yol halterlerimiz hariç yollarımızın büyük bir kısmı kapalı durumda. Bir çok köprüler yıkıldı. Alt yapı tamamen tahrip oldu. Belediyemiz Karayolları, afet ekipleri can kaybı olmadan insanların mağduriyetini gidermeye çalışıyor. Vatandaşlarımız müsteri olsunlar bütün ekiplerimiz görevlerinin başında. Yollar köprüler her şey yapılır yeter ki can kaybı olmasın. Devletimiz güçlüdür Belediyemize yardımcı olur” diye konuştu.

,

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.