FATSA’DA TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ
21.03.2011
FATSA BELEDİYESİ İLE HİZMET-İŞ SENDİKASI ARASINDA 197 İŞÇİYİ KAPSAYAN TOPLU SÖZLEŞME PROTOKOLÜ İMZALANDI

YAPILAN SÖZLEŞMEYE GÖRE İLK YIL İÇİN YÜZDE 10 ZAM YAPILIRKEN, İKİNCİ YIL İÇİN İSE ENFLASYON ARTI 3 PUAN ARTIŞ OLACAK

Fatsa Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında yapılan toplu sözleşme görüşmeleri olumlu sonuçlandı. Belediye Meclis Salonu’nda yapılan imza töreninde AK Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Başkan Yardımcıları Muharrem Aktepe, Bülent Yücetepe, Hizmet-İş Sendikası Trabzon Şube Başkanı İhsan Bülbül, Şube Başkanı Nevzat Acu, Teşkilatlandırma Uzmanları Mehmet Çınar ve işçiler hazır bulundu. İmza töreninde ilk konuşmayı yapan İhsan Bülbül, Fatsa Belediyesi ile küçümsemeyecek derecede bir sözleşme yenilediklerini söyledi.

Daha sonra konuşan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, göreve geldikten sonra 7 yılda Dördüncü toplu sözleşme olduğunu belirterek, “Bu sözleşme her ne kadar maaş artışı gibi görünse de aslen sosyal haklar ve yardımlardır. Bu manada geniş kapsamlı bir sözleşme imzaladık. Ekonomik ve sosyal dengeleri bozmadan artış gösterme gayreti içerisinde olduk” dedi.

Sözleşmenin 197 işçiyi kapsadığını anlatan Başkan Anlayan, “Bu arkadaşlarımız hükümetimizin çıkardığı norm kadro yasası ile daimi kadroya alınmış, artık belediyenin kadrolu elemanı olarak emekliliklerine kadar çalışacaktır. Bu da işçilerimiz için bu dönemde verilmiş en güzel hediyedir. İkramiyeler konusunda ufak tefek aksamalar var. Biz göreve geldiğimizde 1990 yılından bu yana ikramiyelerini almamış arkadaşlarımız vardı. Biz geldiğimizde geçmişi de temizleyerek kat kat fazlasını vermeye gayret ediyoruz. Bu sözleşme ile ilk yıl için ilk 6 ay yüzde 5, ikinci 6 ay için de yüzde 5’lik bir artış yaptık. İkinci yıl için de enflasyon artı 3 puan artış olacak. Türkiye’nin ekonomik şartlarına göre çok iyi bir artış yaptığımıza inanıyorum” diye konuştu.

İmza töreninde son konuşmayı yapan AK Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa ise geçen 5 yılda Türkiye’de enflasyon artışının totalde yüzde 53–54 olduğunu ifade ederek, “Ama Fatsa Belediyesi’ndeki ücret artışı buna paralel olarak yüzde 75’in üzerindedir. Bu sayede Fatsa’ya hizmet eden işçilerimiz enflasyonun baskısı altında tutulmamıştır. Belediyemiz imkanlarını zorlayarak verebileceği en yüksek artışı vermiştir. Ben de Belediye Başkanımıza Hüseyin Anlayan’a gösterdiği duyarlıktan dolayı teşekkür ediyorum. Bu işçilerin alın teri ve emeğidir. Bu para alnınızın akı, ananızın ak sütü gibi helal olsun” şeklinde konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.