FATSA’DA TARİHİ GÜN, YENİ DEVLET HASTANESİ HİZMETE GİRDİ
14.03.2016

Fatsa ilçemizin tek kalemde en pahalı ve en büyük yatırımı yaklaşık 18 ay önce inşaatına başlanan 350 yataklı yeni Fatsa Devlet Hastanesi bugün hizmet vermeye başladı.
Fatsa Devlet Hastanesi’nin ilk gününde Ak Parti Ordu Milletvekilimiz Ergün Taşcı, Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Belediye Başkan Yardımcılarımız Muharrem Aktepe ve Fatih Erişmiş, Ak Parti Fatsa İlçe Başkanı Abdullah Uçar ve partililer hem yeni hastaneyi gezdiler hem de Başhekim Nurdoğan Karadağlıoğlu’nu ziyaret ederek bölümler hakkında bilgiler aldılar. Heyet ayrıca sağlık personelinin 14 Mart Tıp Bayramını da kutladılar.

“8 TANE AMELİYATHANEMİZ VAR”
Hastanedeki çalışan birimlerin gezilmesinden sonra açıklamalarda bulunan Başhekim Nurdoğan Karadağlıoğlu, yeni hastanenin 350 yatak kapasiteli olduğunu belirterek, “5 yoğun bakımımız toplamda 38 yatak kapasitesine sahip. Bakanlığımız mevzuatı gereğince 18 ruhsatımız var. 8 tane birinci basamak, 10 tane ise ikinci basamak ruhsatımız var. Ruhsat sayımızı bakanlığımız personel sayımız artıkça yükseltiyor. Geniş bir acil servise sahibiz. Önceki acil servisimizin 4 katı büyüklükte olmasına rağmen personelimiz aynı sayıda. İnşallah bundan sonra bu sayı artacaktır. 8 ameliyathanemiz var. 7 tanesi genel ameliyat 1 tanesi kadın doğum içerisinde. 25 yatak küvezlik yeni doğan yoğun bakımımız mevcut. Onları da inşallah aktif hale getireceğiz. Bölgemiz trafik anlamında bol kavşağı olan yerlerin önünde geliyor. Bu anlamda çok kaza oluyor. Trafik kazalarından dolayı acilen beyin cerrahisine ihtiyacımız var. Şuan mevcut tek cerrahimiz var ve bu sayının artırılması uygun olur. Bölgemize hastanemiz hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

“EMEĞİ GEÇENLERİN AMEL DEFTERLERİNİN KAPANMAYACAĞI BİR HİZMET OLDU”
Fatsa ve bölgesine yakışır bir hastanenin olduğunu belirten Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ise yaptığı açıklamada, “Tabii Fatsa için mutluluk verici bir hizmet. Uzun yıllar çok konuşuldu ama inşaatı çok çabuk bitti. Fatsa gerçekten tarihinde tek kalemde en pahalı en büyük en güzel hizmete kavuştu. Yeni Fatsa Devlet Hastanesi sadece Fatsa'ya değil bütün bölgeye hizmet verecek. Son olarak hastane yolumuzun asfaltını yaptık. Hastanemiz Pazartesi günü fiilen hizmete başlayacak. Allah kimseyi hasta olarak hastaneye düşürmesin ama buraların eksikliğini hissettirmesin sonuçta hastalık Allah'tan. Hastalık hepimiz için var, ihtiyaç duyulduğunda herkes en kısa vakitte en güzel hizmeti alacağı bir hizmete kavuşuyor. Rabbimden buranın bütün bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Hastalara şifa bulmasını diliyorum tabii bu aşamaya gelene kadar programı alınmasından yatırıma alınmasına kadar inşaat aşamasından bugüne kadar çok kişilerin emekleri geçti sayısız kişilerin emekleri geçti. Emekleri geçen herkesten Allah razı olsun. İnşallah burada şifa bulacak hastaların duaları da beraber buraya bu aşamaya gelmesinde emeği olanlar inşallah buradan da sevaplarını alacaklar. Şöyle temenni ediyorum, emeği geçenlerin amel defterlerinin kapanmayacağı bir hizmet oldu. Rabbim bize de buradan nasiplenmeyi nasip etsin, tekrar hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

“ÖNEMLİ BİR HİZMETİ BÖLGEMİZDEKİ İNSANLARIMIZLA BULUŞTURDUK”
Fatsa’da gerçekten bölge için sağlık alanında çok ciddi anlamda devletimizin yatırımı hizmete açılmıştır diyen Ak Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşcı’da, “ “Önemli bir hizmeti bölgemizdeki insanlarımızla buluşturuyoruz. İnşallah binanın büyüklüğüne yakışır, tam teşekküllü bir şekilde, ihtiyacı olan doktor sayısının da bulunmasıyla adeta burası bölgede merkez gibi olacaktır. Bölgemize hayırlı olsun” dedi.
62 Milyon 895 Bin TL ihale bedeli olan 300 yataklı Fatsa Devlet Hastanesi 8.290 m2 oturum alanı, 46.957 m2 kapalı alan, 7.432 m2 (327 araç Kapasite) otopark alanından oluşan hastane 3 bloktan oluşuyor. Yeni hastane 150 adet çift kişilik nitelikli hasta odasıyla toplamda 300 yatak kapasitesi, 80 poliklinik, 8 ameliyathane salonu, toplamda 53 yataklı yoğun bakım ünitesi, 7 adet Doğum Salonu, 10 adet Diş ünitesi ve 14 adet Hemodiyaliz Cihazı, 5 poliklinikli acil servis ve toplamda 38 acil müşahede yatağı bulunuyor.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.