FATSA’DA İSTANBUL’UN FETHİNİN 560. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI
30.05.2013

İstanbul’un Fethinin 560. yıl dönümü olması nedeniyle Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi bir anma programı düzenledi.

Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı’nda gerçekleşen programa, Kaymakam Bekir Atmaca, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Şube Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.Açılış konuşmasını yapan Anadolu İmam Hatip Lisesi tarih öğretmenin Timuçin Arslan; “İstanbul; Asya ile Avrupa kıtalarının kesiştiği noktada bulunan bir Dünya kentidir. Bu şehir çağlar boyunca farklı uygarlık ve kültürlere ev sahipliği yapmış yüzyıllar boyu, çeşitli din, dil ve ırktan insanların bir arada yaşadığı, kozmopolit ve metropolit yapısını korumuş ve eşsiz bir tarih almıştır” dedi.
Arslan’ın, açılış konuşmasından sonra okuduğu İstanbul’un fethini anlatan metin ilgiyle dinlendi.
Programda, öğrencilerin seslendirdiği şiir dinletileri, Fatih Sultan Mehmet’in hayatını anlatan seslendirme, skeçler ve koro gösterisi yer alıyordu. Aynı zamanda; İstanbul’un Fethi’ni anlatan bir filmden bölümler izleyicilere sunularak etkinlik sonlandırıldı.
Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Salim Şahin, Kaymakam Bekir Atmaca’ya desteklerinden dolayı teşekkür ettiğini belirterek, üzerinde Osmanlı Tuğrası bulunan bir tablo hediye etti.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.