FATSA’DA DERE YATAKLARINI TEMİZLEME SEFERBERLİĞİ
01.07.2022

Fatsa Belediyesi, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve OSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri ile koordineli olarak yaz aylarında bölge oluşması muhtemel aşırı yağışlardan dolayı sel, baskın ve muhtemel taşkınları koruma altına almak ve en aza indirmek için açık ve kapalı dere yataklarının temizlik, bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor.
Ekipler bu kapsamda 7 iş makinesi ve 5 kamyonla, Dolunay Mahallesi Yapraklı Deresi, TM5 Deresi, Kutlukent Deresi, Yalmanlar Deresi, Kumru-Korgan yolu Çakır Deresi, Evkaf Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Bülbül Deresi, Kurtuluş Mahallesi Kantarcılar Deresi, Evkaf Mahallesi Yedikapı Deresi, 75. Yıl Sokak Deresi, Hastane Mevkii Deresi, KYK Mevki Deresi, Fatih Mahallesi Mazlumoğlu Deresi Menfez Menbaası, Yalıköy Mahallesi Cin Deresi, kapalı menfezde temizlik, bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor.

“AMACIMIZ; TAŞKINLARI ÖNLEMEK”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Temmuz ve Ağustos aylarında zaman zaman aşırı yağışların olduğunu ve buna bağlantılı olarak sel baskınlarının olabildiğini belirterek, “Geçmiş yıllarda sel baskınlarının zararlarını görmüştük. Olası bir selde vatandaşlarımızın ağır hasarlar görmemesi amacıyla Belediyemiz, Ordu Büyükşehir Belediyemiz ve OSKİ Genel Müdürlüğü ekiplerimiz ile taşkınları koruma altına almak ve en aza indirmek için açık ve kapalı dere yataklarında temizlik, bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyoruz. Allah sel felaketlerinden hepimizi korusun.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.