FATSA’DA ÇÖZÜM SÜRECİ KONUŞULDU
16.05.2013

Akil İnsanlar Heyeti üyelerinden Vedat Bilgin ve Ahmet Gündoğdu, Fatsa Çamlık tesislerinde, Ordu Vali Yardımcısı Yemen Bayrak, Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Karadeniz Bölgesi'nde görevli Akil İnsanlar Heyeti' üyelerinden Vedat Bilgin ve Ahmet Gündoğdu,Fatsa’da çözüm sürecini anlatmak için sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlarla bir araya geldi.

AhmetGündoğdu, Akil İnsanlar Heyeti'nin, ülkenin terör belasından kurtulması için çaba sarf edenler grubu olduğunu ifade ederek, "Ya da her türlü illegal yapılanmaya karşı olan demokrasinin yeşermesini isteyen, değerlerimizden yana tavır koyan, milletimizin sözcülüğünü yapan sorunları Meclis'e taşıyan insanlarda denilebilir. Eleştirenlerin, karşı koyanların çözüm üretmesi lazım. Biz yine de sabırlı olmaya devam edeceğiz. Çözümün yanında, kanın bitmesinin, bataklığın kurumasının yanında olunması gerekiyor. Empati yapmanın tam zamanı. Bu süreç başarılı olursa millet kazanacak, başarısız olursa kaos kazanacak" dedi.

Vedat Bilgin ise terör örgütüPKK'nın nevruzda silahlarını bıraktığını açıkladığını hatırlatarak şunları söyledi:

"Terör örgütünün silahlı mücadeleden vazgeçmesi nedenleri var. Durduk yere buralara gelinmedi. Türkiye'nin son yıllarda devlet içinde yaşanan demokratikleşme ve demokratik bir yapının ortaya çıkarılması önemli bir payı var. Geçtiğimiz referandumdan bu zamana kadar seçilmişlerin, millet iradesinin daha fazla yansıdığı yeni bir yapılanma süreci başlamıştır. Devletin içindeki hiyerarşide millet meclisinin hükümetin seçilmişlerinin iradesini yansıtan, onların iktidarını ve hükümet olma durumlarını bir dizi değişim yaşanmıştır. Son 2 yıldaTürkiye, PKK ile mücadeleyi farklı bir biçimde ele almıştır. Türkiye bu süreçte hiçbir şey vermiyor, demokratik devlet, özgür toplum kurmanın şartlarını hazırlıyor. Türkiye'nin önünde hiçbir engel kalmamıştır."

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.