FATSA’DA ÇOK RENKLİ 23 NİSAN
23.04.2019

23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı tüm yurt genelinde olduğu gibi Fatsa ilçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.Fatsa 15 Temmuz Özgürlük Meydanında gerçekleşen törene Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar Başkanlık sıfatı ile ilk kez katıldı.

Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başlayan tören, daha sonra birbirinden güzel gösterilerle sürdü.

Programa Kaymakam Mehmet Yapıcı, Fatsa Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar, Cumhuriyet Başsavcısı Selamettin Bayçelebi, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Tolga Sipahi, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Halit Gülten, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler yüzlerce vatandaş katıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı etkinlikleri Kaymakam Mehmet Yapıcı ve Fatsa Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar’ın öğrencilerin bayramlarını kutlaması ile başladı. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Huriye Hacı Ahmet İbiş Kızılay Anaokulu öğretmeni Tuğba Şensoy Çıtır yaptı.

Program sırasıyla halk oyunu gösterileri, ana sınıfı öğrencilerinin gösterileri, tekvando gösterileri, günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunması ile devam etti. Program 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı ile ilgili resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül verilmesi ile sona erdi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.