FATSA’DA 30 GAZİYE MADALYA VERİLDİ
20.09.2010


19 Eylül Gaziler günü nedeniyle Ordu’nun Fatsa ilçesinde Fatsa Kaymakamlığı tarafından organize edilen programda 30 gaziye madalyaları takdim edildi. Programa Fatsa Kaymakamı M.Selman Yurdaer, Fatsa Belediye Başkan Vekili Muharrem Aktepe ve daire amirleri de katıldılar.
Fatsa Öğretmen Evi’nde gerçekleşen programın açılış konuşmasını yapan Muharip Gaziler Derneği Başkanı Abdullah Eraslan, Türkiye genelinde 31 bin 25 Kıbrıs Gazisi, 5 bin 920 Kore Gazisi’nin mevcut olduğunu belirterek, “Gaziler olarak madalyalarımızla bir olduğumuzu bütün olduğumuzu ifade ediyoruz. Hiçbir etnik ayrım ve renk gözetmeksizin siyasi ayrım gözetmeksizin Millet ve Bayrak menfaati uğrunda biriz bütünüz” dedi.
Konuşmasında Kıbrıs savaşı sırasında yaşadığı bir anısını anlatan Başkan Abdullah Eraslan, “İzine gelip geri dönmek istediğimde rapor alıp iznimi uzatmak istedim. Çünkü annem çok ağlıyordu. Ama annem bana yavrum analar hep ağlar senin yerin cephedir, yürü git dedi. İşte Osmanlı anası bu, Türk Anası bu” şeklinde konuştu.
Kaymakam Mustafa Selman Yurdaer ise yaptığı konuşma,”Birlik bütünlüğümüzün, vatan sevgisinin ve bağımsızlığın en değerli simgeleri olan, şehit ve gazilerimiz milletimizin gönlünde ebediyen yaşayacaktır. Kahraman gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin yakınlarının milletimize tevdi edilmiş en kıymetli emanetler olduğu inancıyla, devletimizin bütün kurum ve kuruluşları ve imkanlarıyla onların yanında ve hizmetindedirler. Bu vesile ile başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına aziz şehitlerimizi ve hayatını kaybetmiş gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, bütün gazilerimize aileleri ile birlikte ömür boyu sağlık ve esenlikler diliyorum” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından 30 gaziye madalyaları törene katılan protokol mensupları ve basın yayın temsilcileri tarafından takdim edildi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.