FATSA’DA 19 MAYIS KUTLAMALARI
20.05.2010

Fatsa ilçemizde, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu.
Hükümet Konağı önünde çelenk koyma töreni ile başlayan kutlamalar, İlçe Şehir Stadı’nda devam etti. Bayrama Fatsa Kaymakamı M.Selman Yurdaer, Garnizon komutanı Volkan Öznacar, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, daire amirleri ve vatandaşlar katıldılar.

Tören, protokolün öğrencilerin bayramını kutlamasıyla başladı. Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Çaya, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Bu konuşmanın ardından 3 öğrenci 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili şiir okudular. Ardından Atatürk Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi folklor ekibi gösterilerini sundu. Bu gösterilerden sonra ilçede faaliyet gösteren tekvando kulüpleri de gösterilerini gerçekleştirdiler. Bayram töreni sırasında kız ve erkek öğrenciler arasında 400 ve 800 metre atletizm yarışması yapıldı. Bu yarışmalarda kızlar 400 metrede Ticaret Meslek Lisesi’nden Berna Özer birinci, Ticaret Meslek Lisesi’nden Kübra Kaser ikinci ve Kız Teknik Meslek Lisesi’nden Kübra Şaşı üçüncü oldu. 800 metre erkeklerde ise Ticaret Meslek Lisesi’nden Gökhan Atmaca birinci, Fatsa Lisesi’nden Oğuzhan Şen ikinci ve Ticaret Meslek Lisesi’nden Kenan Yalçın üçüncü oldu.
Törende 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı konulu resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi. Daha sonra Atatürk Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi bando takımı eşliğinde tören geçişi yapıldı. Bayram töreni, kız ve erkek öğrenci gösteri gruplarının gösterileri ile sona erdi. Gösteri grubu öğrencilerinin son bölümde açtıkları dev Atatürk posteri ve dev Türk bayrağı seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.