FATSA’DA 11 BİN 660 DAİRENİN DOĞALGAZ ŞEBEKE İŞLEMİ TAMAMLANDI
08.01.2018

Fatsa ilçemizde doğalgaz hattı döşemeleri tüm hızıyla devam ediyor. Fatsa ilçemizde doğalgaz kullanımında abone sayısı 4 bin 600’a ulaşırken 11 bin 660 dairenin önünde gazlı şebeke olduğu bildirildi.

Aksa Doğalgaz şirketi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Dolunay mahallesi, Mustafa Kemal Paşa mahallesi ve Sakarya mahallelerinde doğalgaz abone işlemleri devam ediyor. Aksa Doğalgaz şirketi yetkilileri Sakarya mahallesinde yüzde 70 oranında doğalgaz işinin tamamlandığını bildirdi. Doğalgaz ekipleri dolmuşların sıkıntı yaşamaması için zaman zaman güzergah değişikliği yapıyor.

“ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR”

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan doğalgaz çalışmalarının büyük bir hızla devam ettiğini belirterek, “Fatsa ilçemizde doğalgaz kullanımında abone sayısı 4 bin 600’a ulaşırken bunun 3 bin 500 abonesi aktif kullanıcı durumunda. Dolunay mahallesi, Mustafa Kemal Paşa mahallesi ve Sakarya mahallelerinde doğalgaz abone işlemleri devam ediyor. 2017 yılında merkez mahallerimize doğal gaz konusunda ağırlık verdik bu sene de merkezdeki yoğun çalışma devam ediyor. Doğalgaz için 2017 yılında yatırım bedeli 20 milyon Türk lirasıydı, bu seneki yatırım bedeli de önümüzdeki Mart ayında belli olacak. Çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Merkez mahallelerimizde bu yıl bu çalışmaları bitirmeyi planlıyoruz çünkü alt yapı çalışmaları tam anlamıyla bittiğinde üst yapı çalışmalarına geçilecek. 2018 yılında da Fatsa ilçemizde tam anlamıyla doğal gaz çalışmaları bitmeyecek ama merkez mahallerde bir an önce doğalgaz çalışmalarını bitirmeyi planlıyoruz. Doğalgaz konusunda Büyükşehir Belediyemizle birlikte koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz ve ekibine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.