FATSA’DA 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ YAPILDI
10.11.2013

10 Kasım 1938 yılında vefat eden Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ölümünün75.yılında tüm yurtta olduğu gibi Fatsa’da da çeşitli etkinliklerle anıldı.

Fatsa’da 10 Kasım anma töreni Atatürk Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi önünde Atatürk Anıtına çelenk koyulması ile başladı. Törene Kaymakam Bekir Atmaca, Garnizon Komutanı Bnb.Salih Gödek, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Bnb.Halit Gülten, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Cibellik, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğrenciler katıldı.
Burada sırasıyla Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve siyasi partiler çelenginin anıta konulmasının ardından dakikalar 09.05’i gösterirken sirenler eşliğinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu.
İkinci tören ise Fatsa Belediye Kültür Sarayı’nda Anadolu Lisesi organizesinde düzenlenen program ile gerçekleşti. Yine 1 dakikalık saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende sırasıyla Tarih Öğretmeni Gülbin Evcimen’in günün anlam ve önemini belirten konuşma, öğrenciler tarafından şiirler okunması, öğrenciler tarafından Atatürk’ün anılarından derlenen drama, sine vizyon gösterisi, Müzik öğretmeni Ahmet Çaya tarafından Atatürk’ün sevdiği 3 şarkının seslendirilmesi etkinlikleri düzenlendi ve program Müdür Yardımcısı Kadir Özyılmaz nezaretinde gerçekleşen oratoryo ile sona erdi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.