FATSA ZİRAAT ODASI’NDAN NOHUTLU PİLAV ŞENLİĞİ
13.05.2016

Fatsa ilçemizde Ziraat Odası öncülüğünde ‘Dünya Çiftçiler Günü’ nedeniyle bu yıl ilk kez ‘Nohutlu Pilav Şenliği’ düzenlendi.
Fatsa Ziraat Odası önünde gerçekleşen Nohutlu Pilav Şenliği’ne AK Parti Ordu Milletvekilimiz Ergün Taşçı, Fatsa Kaymakamımız Mehmet Yapıcı, Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Destek Hizmetleri Daire Başkanı Fatih Erişmiş, Fatsa Belediye Başkan Yardımcımız İbrahim Eroğlu, Ak Parti İlçe Başkanımız Abdullah Uçar, Saadet Partisi İlçe Başkanımız İsmail Koçan, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda çiftçi katıldı.

“ÇİFTÇİLERİMİZ DEĞERLİ OLDUĞUNU HİSSETMELİ”
Fatsa Ziraat Odası Başkanı İbrahim Etem Kibar, şenlikle ilgili yaptığı açıklamada, “Tüm çiftçilerimizin çiftçiler gününü kutluyorum Bu yıl ilkini düzenlediğimiz ve gelecek yıllarda geleneksel hale getirmeyi düşündüğümüz bir şenlik düzenliyoruz. Bunun adına da ‘Nohutlu Pilav Şenliği’ olarak belirledik. Çiftçilerimize onların değerli olduğunu hissettirmek istedik ve ilerleyen yıllarda bu şenliğimizi daha da geliştireceğiz bu şenliği daha farklı bir yerde çeşitli yarışmaları düzenleyerek eğlenceli bir hale getirmeyi hedefliyoruz. Kuzu güzellik yarışması, koyun güzellik yarışması, tavuk güzellik yarışması gibi birçok yarışmalar koyup şenliğimizi daha da renklendirmeyi düşünüyoruz.” dedi.

“KÖYLERDEKİ YAŞLI ÇİFTÇİYİ GENÇLEŞTİRECEĞİZ”
Çiftçi olmadan hiçbir şey olamayacağını ifade eden Kibar, “Bunu tüm kamuoyuna anlatmak istiyoruz. Biz çiftçiliği geliştirmek için köylerimizde yaşlanan nüfusu geliştirmek adına bir proje hazırladık. Bölgemizde Tarım Meslek Lisesi açmak için bir girişimde bulunduk bu çerçevede önümüzdeki günlerde Fatsa'da bir tarım bölümü açılacak. Bu tarım bölümünde gençlerimiz çekirdekten çiftçi olarak yetişecekler ve gelecekte genç çiftçiler olarak üretime katkı sağlayacaklar. Böylelikle köylerimizdeki yaşlı olan nüfusu gençleştirmiş olacağız bu da üretime çok ciddi katkı sağlayacak.” diye konuştu.
Düzenlenen etkinlikte çiftçilere nohutlu pilav ve ayran dağıtıldı. Ayrıca programda Kızılay’da bir stant kurarak duyarlı çiftçilerin kan bağışlarını kabul etti.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.