FATSA ZABITASI ÖLÇÜ VE TARTI ALETLERİNİ DENETLEDİ
28.12.2020

Fatsa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri şehir merkezi ve mahallelerde kurulan halk pazarlarında tartı aletlerini denetledi.

Yönetmeliğe uygun olmayan teraziler tespit edilerek yasal işlem uygulandı. Fatsa Belediyesi Fatsa Grup Merkezi Ölçü ve Ayar Memurluğu personeli Dursun Sağlam ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri haftanın değişik günlerinde mahallelerde kurulan pazar yerlerinde tartı ve ölçü aletlerinin kontrol uygulaması yapıyor. Yapılan denetimlerde tartıların Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tip onayı alıp almadığı, CE işareti ve onaylanmış kuruluş numarası kontrolleri titizlikle inceleniyor.

“VATANDAŞLARIMIZIN MAĞDUR OLMAMASI İÇİN BÜYÜK HASSASİYET GÖSTERİYORUZ”

Fatsa Belediyesi Zabıta Müdürü Gültekin Volkan yapılan denetimlerle vatandaşların maddi açıdan zarar görmesinin önüne geçildiğini belirterek, “Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için büyük hassasiyet gösteriyoruz. 3516 sayılı kanun gereği Fatsa Belediyesi Grup Merkezî Ölçü ve Ayar Memurluğumuzca yürütülen çalışmada halkımızın doğru alış veriş yapabilmesi için zabıta ve ölçü ayar memurumuzla pazar yerinde yapmış olduğumuz denetimler sonucu hem halkımızın hem de pazarcıların terazi hakları dikkate alınmış olup vatandaşlarımızın güvenli alışveriş yapmaları sağlanmıştır. Diğer yandan da pazarcı esnaflarımıza konuyla ilgili içeriğinde gerekli açıklama olan el ilanları dağıtarak detaylı bilgilendirmelerde bulunuyoruz” dedi.
Tartı ve ölçü aletlerine yönelik kontrol uygulamasının belirli aralıklarla devam edeceği belirtildi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.