FATSA YENİ DEVLET HASTANEMİZİN RESMİ AÇILIŞI GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE GERÇEKLEŞTİ
18.03.2016

Fatsa ilçemizde yapımı tamamlanan 300 Yataklı Devlet Hastanesi’nin resmi açılışı Başbakan Yardımcımız ve Hükümet Sözcüsü Prof Dr. Numan Kurtulmuş, Ordu Valimiz İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz, Cumhurbaşkanı Danışmanımız ve Eski Ordu Milletvekilimiz İhsan Şener, AK Parti Ordu Milletvekillerimiz Oktay Çanak, Ergün Taşçı, Metin Gündoğdu, Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, çevre ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.
Ordu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Murat Küçükoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz ve Ordu Valimiz İrfan Balkanlıoğlu’nun konuşmalarından sonra kürsüye çıkan Başbakan Yardımcımız ve Hükümet Sözcüsü Prof. Dr.Numan Kurtulmuş, “Ünye Devlet Hastanesi’nden sonra aynı şekilde büyük bir hastane olan Fatsa Devlet Hastanesi’nin hizmete açılmasını hep birlikte gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin her yerinde üniversiteleriyle, havalimanlarıyla, yollarıyla, hastaneleriyle, fabrikalarıyla Türkiye 14 yılda büyük bir gelişim yaşadı. Bunun birilerini rahatsız ettiğinden hiç şüphemiz yok. Teröre destek verenlerin milletvekillerinin parlamentoda olup olmaması her gittiğimiz yerde bize soruluyor. Sayın Başbakanımız, muhalefet partilerinden gelen bir takım tekliflerini değerlendirerek şu kararırımızı kamuoyu ile paylaştı. Hodri meydan, dokunulmazlık mı kalksın istiyorsunuz, buyurunu parlamentoda şu anda dosyası bulunan bütün milletvekilleri ile dokunulmazlıkları kaldıralım. Herkes gitsin mahkemelerinde hesabını versin, mahkemelerde cevabını versin” dedi.
“Biz siyasi olarak bu sorumluluğu açıkça ilan ettik” diyen Kurtulmuş, “Ümit ediyoruz ki bunu yaparken de şu anda 506 dosya var. Her dosyanın tartışması günler sürebilir. Bunun için parlamentonun bloke edilmemesi lazım. Bunun için şu teklifte bulunduk. Hepiniz dokunulmazlıkların kaldırılmasını istiyordunuz, anayasada geçici madde değişikliği yapalım, bunları bir gün içerisinde mahkemelerine gönderelim, mahkemeler hesabını sorsun. Dolayısıyla dokunulmazlık konusunda biz üzerimize geçen halkın beklediği siyasi sorumluğu yerine getirdik. Fatsa Devlet Hastanesi’nin açılışı bu anlamda terör örgütlerini ve onların arkasındaki güçlere bir cevaptır. Ne yaparsanız yapın biz yolumuza devam ediyoruz. Türkçede bir laf var yarısını söyleyeyim. ‘İt ürür…’ devamını biliyorsunuz. Yolumuza devam ediyoruz. Bu ülkenin neyi eksikse onu da yapacağız. Yeni Anayasa, Siyasi Parti Kanunları, Seçim Yasası ne gerekiyorsa bu millete neyi vaat ettiysek onları yapmak için yolumuzdan asla geri durmayacağız. Biz doğru istikamette olduğumuz sürece milletin iradesi ile birlikte milletin zihni, gönlü ile hareket ettiğimiz sürece, bu milletle el ele yürüdüğümüz sürece kervan yürüyüşüne devam edecektir” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından Yeni Fatsa Devlet Hastanesi’nin açılış kurdelesi Başbakan Yardımcımız ve Hükümet Sözcüsü Prof Dr. Numan Kurtulmuş, Ordu Valimiz İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz, Cumhurbaşkanı Danışmanımız ve Eski Ordu Milletvekilimiz İhsan Şener, AK Parti Ordu Milletvekillerimiz Oktay Çanak, Ergün Taşçı, Metin Gündoğdu, Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan tarafından kesildi ve daha sonra yeni hastanenin bölümleri gezilmesi ile açılış töreni sona erdi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.