FATSA YATIRIMCILARIN GÖZDESİ OLMAYA DEVAM EDİYOR
03.04.2012

Erateks Tekstil'e Fatsa Organize Sanayi Sitesinden 10 dönümlük yer tahsis edilmesi konusunda çalışmalar başladı. Şirket sahibi Erhan Vatan Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayanı makamında ziyaret etti. Erateks firması Adidas ve Feneriyum gibi bir çok markalı ürün üretiyor.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş ile her toplulukta "Yatırımcının yanındayız" diyen Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan'ı makamında ziyaret eden Erateks Tekstil sahibi Erhan Vatan, Fatsa'ya ilk aşamada 200 kişilik iş istihdamı sağlayacakları bir fabrika açacaklarını söyledi. "Neden Fatsa?" sorusuna ise Vatan; "Araştırmalarımız neticesinde burada ki yetişmiş personel sayısının yeterince fazla olduğunu öğrendik ve Tayfun Başkan'dan bu konuda söz aldık" diyerek cevapladı.

Amaç 2500 kişilik iş istihdamı
Yapılan ziyarette kısa bir konuşma yapan Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş; "Erhan beyin ilçemizi tercih etmesinden dolayı mutluyuz. Değerli Belediye Başkanımızla Organize Sanayi'nin büyümesi açısından sürekli yoğun gayret ve çaba içerisindeyiz. Fatsa'da işsizliği bitirmek için çalışıyoruz. Şu anda Organize Sanayi'de 1400 kişiye yakın bir iş istihdamı var. Amacımız 2500 kişilik iş istihdamını yakalamak istiyoruz. Nasip olursa böyle değerli yatırımcılarımız bölgemize gelerek hedeflediğimiz rakamları yakalayacağımızı düşünüyoruz" dedi.

Organize Sanayi daha da büyüyecek
Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ise her zaman yatırımcıların yanındayız diyerek; "Organize Sanayi şu anda 1400 kişiye yakın istihdamla hizmetine devam ediyor ve sürekli yeni talepler alıyor yeni tahsisler yapıyoruz. Geçenlerde kamuoyu ile de paylaşmıştık. Sayın Valimiz, Kaymakamımız ve Ticaret Odası Başkanımızla beraber yaptığımız toplantıda şu anda organize sanayide %90 doluluğu geçmiş durumdayız. Bu sebeple mevcut alanın büyütülmesi ile alâkalı çalışmalarımız sürüyor. Bugün yeni bir yatırımcımız var. Yapmış olduğu araştırma sonucunda alt yapısı hazır olması, sosyal imkanları ve ulaşımı kolay olan ana sebepler sebebiyle Fatsa'yı tercih etti. Bizde bunu ilk duyduğumuzda heyecan mutlaka gelmesi için bu işe dört elle sarıldık. Sonuçta bu yatırım bizim memleketimize yapılıyor ve bizim insanlarımız burada çalışacak, dolayısıyla Fatsa kazanacak. Ben bu yatırımın hayırlı olmasını diliyorum. Çok ciddi bir yatırım olduğunun bilincindeyiz. İnşallah önümüzde ki hafta Vali beyin başkanlığında Kaymakam beyle beraber Organize Sanayi toplantımızda tahsisi resmen gerçekleştirmiş olacağız ve 10 dönümlük alanı kendilerine tahsis edeceğiz. Erateks Tekstil en yakın zamanda inşaata başlayacağını ifade ediyor ve bu yıl içerisinde de üretime başlayacak. Böylelikle yeni bir yatırıma Fatsa kavuşmuş olacak. Erhan bey ve ekibi başta olmak üzere o müessesede çalışacaklara ve bilhassa Fatsa ve Ordu'muza hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Fatsa Organize sanayi Bölgesinde Adidas gibi çok ünlü bir markanın üretime başlayacak olması Fatsa Kamuoyunda memnuniyetle karşılandı.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.