FATSA ÜSTGEÇİTE KAVUŞUYOR
02.11.2010


Fatsa ilçesinde yıllardır sorun olan Postane kavşağı, sahil camii yanında üst geçit çalışmalarına başlanıldı. Üstgeçidin yapılacağı alanı gezen Başkan Anlayan burada, Üstgeçit hakkında bilgiler verdi.

Vatandaşlardan sürekli buraya üst geçit yapılması konusunda talepler geldiğini belirten Başkan Anlayan, Karayolları Bölge müdürlüğümüzle görüşerek Fatsa`ya üst geçit projesini programa aldırdık. Fatsa Cumhuriyet Meydanı çıkışı Sahil Camii yanına üst geçit yaptırıyoruz. Karayolları direk ışıklı kavşaklara üst geçit yapmıyor. En az 50-60 mt. uzakta olması gerekiyor. Normalde buraya yapılacak üst geçit kemersiz üst geçitti. Biz projeyi değiştirtirdik ve kemerli üst geçit yaptırdık. Bu üst geçit çelik konstrüksiyonlu olacak. Ayrıca Belediye olarak bu üst geçide, Yaşlıların, Özürlülerin ve çocukların kullanması için 2 taraflı Asansör yaptıracağız. Asansörü Belediye yaptıracak ve ayrıca kemerli yaptırdığımız bu üstgeçidi güzel bir şekilde ışıklandıracağız dediler.

Şuanda Köprünün Ayak betonları atılırken, yıl sonu yada en geç Eğitim Öğretimin 1. Dönem sonuna bu üstgeçidin bitirilmesi hedefleniyor.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.