FATSA TİCARET ODASINDAN KÜLTÜR SARAYINDA SEMİNER
14.12.2011


Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası organizesinde İmaj Yönetimi ve Beden Dili konulu bir konferans veren Ankara İzgören Akademi yöneticisi Zeynep Soyuer bir iş görüşmesinde veya bir kişiyle ilk buluşmada ilk 4 saniyelik izlenimin çok önemli olduğunu söyledi.


Belediye Kültür Sarayı’nda düzenlenen konferansa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Sözen, Muharip Gaziler Derneği Ordu Şube Başkanı Abdullah Erarslan, FASİAD Başkanı Hasan Gül, daire müdürleri ve çok sayıda firma yetkilisi ve çalışanları katıldı.


Konferansın açılış konuşmasını Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş yaptı.


“İLK 4 SANİYE ÇOK ÖNEMLİ”


Daha sonra sahneye çıkan İzgören Akademi yöneticisi Zeynep Soyuer sözlü iletişimin ses tonu, kullandığımız kelimelerin karşımızdaki kişide bir algı oluşturduğunu belirterek, “Diğer bir durumda sahip olduğumuz görüntü kılık kıyafetimiz, saç şeklimiz, belki de parfümümüzün kokusu, hanımlar için makyaj karşımızdaki kişide etkiler oluşturuyor. Geçmişten getirdiğimiz birikimler bizim özgüvenimiz karşımızdaki kişilere de güven veriyor. Bir kişiye yüzde 100 güven duymamız lazım. İşte tüm bunlar bizim imajımızı oluşturan öğeler. İnsanlar üzerinde bıraktığımız izlenimin yüzde 90’ı ilk 4 saniyede şekilleniyor. İnsanlar sizi gördükleri anda karar veriyorlar. Yüzde 10’luk kısmı sadece son 4 saniyede şekilleniyor. Dolayısıyla beden dilimize kıyafetlerimize saçımıza makyajımıza hijyenimize her zaman her an dikkat etmeliyiz. Çünkü maalesef ilk izlenim diye bir şey var” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.