FATSA SAHİLİNİN AYDINLATMA DİREKLERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ TARAFINDAN YENİLENİYOR
13.07.2015

Fatsa sahilinde bulunan aydınlatma direkleri Büyükşehir Belediyemizin desteğiyle yenileniyor. Konuyla ilgili Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan aydınlatma direklerinin ekonomik ömürlerini tamamlamış olması nedeniyle yenilendiğini söyledi.

Aydınlatma direklerinin daha önceden yenilenmesi konusunda kendilerinin bir çalışma başlattığını ifade eden Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, “Ancak bazı çalışmalar Büyükşehir Belediyemize devrolduğu için ortak görüşme ve karar sonucunda bu direklerin yenilenmesini Büyükşehir Belediyemizden talep ettik ve şuan bu çalışmaları Büyükşehir Belediyemiz yürütüyor. Aydınlatma direklerinin konumlandırması mevcut yerlerine olacak. Gül bahçesi dediğimiz sahilde, meydan ışıklarının karşısından başlayıp Bolaman Irmağı havzasına kadar devem edecek bir konumlandırma. Mevcut direkler, yani eskiyenler sökülecek komple yenileriyle değiştirilecek. Bu çalışmaların bir kısmı Balıkçı Barınağı tarafından başladı.” dedi.
Aydınlatma direklerinin yenilenme çalışmasının 15-20 günlük bir süre alacağını ifade eden Başkanımız Anlayan, “Bu bölge hemşerilerimizin yoğun olarak kullandığı bir yer. Yaz ayı olması nedeniyle aydınlatma talebinin çok olduğu bir nokta. Şuanda çalışma yapıldığından sahilde yürüyen vatandaşların can güvenliğini riske atmamak adına enerji verilmiyor. Çalışma tamamlandığında sahilimiz eski görünümünden daha aydınlık bir görüntüye kavuşacak.” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.