FATSA OSB YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI
18.02.2020

Fatsa Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Kuzey Kafkas tekstil işletmesinde gerçekleştirilen Fatsa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Toplantısına, Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra, Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Suat Olgun, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, Fatsa OSB Müdürü Olgun Topkaya ve diğer yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantı gündeminde yer alan konularla ilgili Fatsa OSB Müdürü Olgun Topkaya tarafından Vali Seddar Yavuz ve yönetim kurulu üyelerine detaylı bilgiler verildi.

Mevcut Fatsa OSB’ye ilave edilecek yeni OSB içinde yer alacak parsellerin durumunun ele alındığı toplantıda, Fatsa OSB içindeki altyapı ve üstyapı eksikliklerinin giderilmesi, otopark ve güvenlik gibi konularda yapılması gereken çalışmalar görüşülerek, karara bağlandı.

Toplantı sonrası Kuzey Kafkas tekstil işletmesini gezen Vali Seddar Yavuz, işletmenin Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Şamiloğlu’ndan üretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

İşletmenin 2000 yılında kurulduğunu söyleyen Kuzey Kafkas Tekstil A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Şamiloğlu, şu anda 400 kişinin istihdam edildiğini söyleyerek, H&M, C&A, Zara, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius, Matalan, Marks&Spercer, Massimo Dutti gibi dünya markalarına üretim yaptıklarını ifade etti. Şamiloğlu, ayrıca Ünye OSB’den de 15.000 metrekare arsa alındığını ve 800 kişilik bir yatırım yapılacağını da sözlerine ekledi.

Vali Seddar Yavuz, daha sonra Fatsa OSB’de faaliyet ve üretim yapan ve 685 kişi istihdam eden Erateks Tekstil işletmesini ziyaret etti.

Erateks Tekstil Genel Müdürü Mustafa Akün, 5.100 m² net alana dayanan tesiste takım sporları, spor performansı ve gündelik giyim üzerine odaklı ve uzmanlaşmış 10 farklı üretim hattına sahip olduklarını ve yeni yatırımla birlikte toplamda bin kişinin istihdam edileceğini söyleyerek, “Tesisin kuruluşundan bu yana yalın üretim sistemi uygulanmaktadır. Sistemin amacı, en düşük maliyet ve en kısa sürede en yüksek kaliteyi elde etmektir” diye konuştu.

Vali Seddar Yavuz, ziyaret ettiği Erateks tekstil fabrikasında işçilerle bir araya gelerek birlikte öğle yemeği de yedi.

Vali Yavuz, Fatsa Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren 140 kişinin istihdam edildiği FGA tekstil,170 kişinin istihdam edildiği ORFA tekstil, 450 kişinin istihdam edildiği EKİP tekstil ile 410 kişinin çalıştığı OR-Gİ tekstil işletmelerini de ziyaret ederek, üretim ve ticari faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.