FATSA ORMEK’İN YIL SONU SERGİSİ AÇILDI
03.05.2016

Fatsa ilçemizde Ordu Büyükşehir Belediyemiz tarafından açılan Meslek Edindirme ve Sanat Kurslarının (ORMEK) yıl sonu sergi açılışı geniş katılımla gerçekleşti.
İl genelinde 124 grupta 6 Bin 230 kursiyerin Fatsa’da ise 2 bin 100 kursiyerin kurslara katılması sonucu düzenlenen serginin açılışına Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz, Ordu Büyükşehir Belediyemiz Genel Sekreterimiz Mustafa Çöpoğlu, Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcımız Ahmet Çoruh, Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Ak Parti Fatsa İlçe Başkanımız Abdullah Uçar, Fatsa Belediye Başkan Yardımcılarımız Muharrem Aktepe ve İbrahim Eroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Şaban Karataş, Elif-Der Fatsa Temsilcimiz Hatice Anlayan, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Düzenlenen sergi açılışı öncesi Ordu Büyükşehir Belediyesi Mehteran takımı bir gösteri sundu. Daha sonra Folklor ekibi tarafından izleyicilere halk oyunları sergilendi. Düzenlenen törende açılış konuşmasını kursiyerler adına bir bayan kursiyer gerçekleştirdi. Daha sonra kürsüye gelen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz yaptığı konuşmada, “Kısa bir süre önce Fatsa ilçesinde ORMEK binamızı açtık. Büyükşehir belediyemiz tarafından 3 ilçemizde ORMEK’lerin açılışını gerçekleştirdik. Tamamen ücretsiz olan kurslarımızda ilimizdeki tüm hemşerilerimiz gelmesi suretiyle 500’e yakan alanda kurs verme imkânı sağladık. Eğiticilerimizde Milli Eğitim Bakanlığımızca ve Halk Eğitim Merkez Müdürlüklerince tedarik edilen eğitmenlerden oluştu. Bu yıl Ordu ili genelinde 6 bin 230 kursiyerimiz meslek edindirme kurslarından yararlandılar. 2 bin 100’e yakın kursiyerimiz sadece Fatsa’da var. Sosyal belediyeciliğin gereğini yapıyoruz. Tüm kurslarımıza katılan kursiyerlere yapmış oldukları eserler için teşekkür ediyoruz. Meslek edindirme kursları kursiyerleri alıyor ve önemli işleri öğretiyor. Yüzde 95 oranında bu kurslara bayan kursiyerlerimiz katıldılar. Açılan sergimiz herkese hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın konuşmasının ardından törene katılan protokol hep birlikte serginin açılış kurdelesini kestiler. Başkan Yılmaz ve katılımcılar ORMEK kursiyerleri tarafından hazırlanan eserleri gezdiler ve açılış ikram ile son buldu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.