FATSA ORGANİZE SANAYİ BÖLGEMİZ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR
22.10.2019

Fatsa Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırım faaliyetlerine devam eden Bentaş Bentonit fabrikasının 2750 m2 ek stok alanının temel atma töreni yapıldı. Temel atma törenine Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Fatsa AK Parti İlçe Başkanı İsa Yüksel, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ayhan Baş, Büyük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Serdar Salman, Fatsa Belediyesi Meclis Üyeleri ve AK Parti Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Temel atma töreninde açıklamalarda bulunan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar “Fatsa Organize Sanayi Bölgemizde 180 kişilik istihdam sağlayan, bu yıl Van Cat markası ile World Branding Forum tarafından Evcil Hayvan Temizliği ve Sağlığı Kategorisinde ‘’Yılın Markası’’ ödülüne layık görülen 56 ülkeye ihracat gerçekleştirilen ve Avrupa’nın üretim ve paketleme kapasitesi en yüksek 3 firmasından biri olan şehrinizin marka işletmesi Bentaş Bentonit firmasının ek işyeri sahasının temel atma törenine katıldık. Tamamlandığında 40 kişilik ek istihdam sağlayacak olan firmamıza çalışmalarında başarılar diliyoruz” dedi.

Temel atma töreninin ardından firmayı ziyaret eden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar burada firmanın yatırım projeleri ve gelecek projeksiyonları hakkında brifing aldı.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar burada yaptığı açıklamada göreve geldiğimiz ilk günden bu yana sanayicilerimizin problemlerini yakından takip ettiklerini ve bu problemleri ortadan kaldıracak eylem planlarını hızla hayata geçirdiklerini belirterek bu bağlamda Organize Sanayi Bölgesinde doğalgaz çalışmalarının tamamlandığını ve bu sayede Fatsa OSB’de faaliyet gösteren firmaların rekabet gücünü arttırarak yatırım ortamının daha avantajlı hale getirildiğini belirtti.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.