FATSA NIN İLK ÖZEL ŞEHİR PLANCISI BÜROSUNU AÇTI
22.09.2010


Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Yaylak İş Merkezinde hizmete giren İlke Planlama’nın açılışını Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan gerçekleştirdi.

İş yerinin açılışına ayrıca, Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Yücetepe, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, Tedaş İşletme Müdürü Serdar Erdem, MHP İl Genel Meclis Üyesi Murat Can, Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Özgen’ de katıldı.

Sinem Şahin’i mimar ve mühendis meslektaşları da yalnız bırakmadı. “İlçemizde ilk defa açılmasına sevindik” Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan açılış kurdelesini kestikten sonra yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımız bugüne kadar ilçemizde daha çok mühendisler, mimarlar, elektrik mühendisleri, harita mühendisi ve jeoloji mühendisleriyle tanıştı. İnşaatların yapılabilmesi için öncelikle şehir planlaması gerekiyor. Bu planlamayı yapan şehir ve bölge planlamacısı arkadaşlarımız. Bu zamana kadar Fatsa’da bu işi yapan özel bir büro yoktu ama şimdi artık Fatsa’da da açıldı. Hemşerilerimiz bu iş için hep Ordu’ya gidiyordu. Aslında Fatsa için gerçekten gecikmiş bir iş dalıdır. Ben o yüzden Sinem Şahin’e teşekkür ediyorum. Vatandaşımızın yaşadığı tüm imar planlamaları, yeni imar planlamaların yeni imar alanlarının imar planı oluşturulması ve imar tadilatları hazırlayan kişi şehir ve bölge planlamacılarıdır. Bizim her ay yaptığımız belediye meclisimizde onlarca imar dosyaları vardır. İşte bu planları hazırlayanlar bu şehir plancılarıdır. Hemşirelerimiz artık Fatsa’da bu ihtiyaçlarını göreceklerdir. Bir kez daha arkadaşımızı tebrik ediyorum” dedi.

İş yeri sahibi Sinem Şahin ise Gazi Üniversitesi’nden mezun olduğunu ifade ederek, “İş yerimizde İmar planları, imar plan tadilatları yapacağız. Özellikle belde belediyelerinden bu konuda çok talep var. Fatsa’da olmayan bir meslek olduğu için bu mesleği tercih ettim. Katılan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.