FATSA MYO YENİ BİNASINDA
24.05.2010
Ordu Üniversitesi Fatsa Meslek Yüksekokulu (MYO) yeni binasında törenle hizmete girdi. Törene Ordu Valisi Orhan Düzgün, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Kefelioğlu, Kaymakam Mustafa Selman Yurdaer, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve öğrenciler katıldı.
Törende ilk konuşmayı yapan Fatsa MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Uğur Yücel Kesici, “Fatsa Meslek Yüksekokulumuz 2 Ekim 2007 tarihinde eğitim ve öğretime başladı. İlk yıl 167 öğrenciyle başladık ve şu anda 779 öğrenci sayısına ulaştık. Okulumuzda deniz ulaştırma işletme, gemi ulaştırma işletme ve çocuk gelişimi olmak üzere 4 bölüm ve 5 program bulunmaktadır. Bugün açılışı yapılan uygulama binası sayesinde önümüzdeki eğitim öğretim yılında öğrencilerimiz su ürünleri ve muhasebe programlarıyla aynı çatı altında olabileceklerdir” dedi.
Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Fatsa Deniz Bilimleri ve Fatsa Meslek Yüksekokulu’nun açılmış olmasının mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Bizim dönemimizde hayata geçmesinin gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.
Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Kefelioğlu, “Gemi makineleri öğrencilerinin akreditasyon işlemi için Galatasaray Üniversitesi ile yarışmaya başladık. Ne mutlu ki Galatasaray Üniversitesi’ni geride bırakarak Ordu Üniversitesi Gemi Makineleri Bölümü akredite oldu” diye konuştu.
Törende son konuşmayı Ordu Valisi Orhan Düzgün yaptı. Düzgün, şunları söyledi: “Bir ülkenin iyi bir gelecek sahibi olması için gençlerin çok iyi eğitilmiş olması gerekiyor. Bunun için il ve ilçelerde üniversitelerin, yüksekokulların, fakültelerin ve meslek yüksekokullarının açılması çok önemli. Ordu Üniversitemiz 4 yılda açmış olduğu fakülte ve yüksekokullarla Ordu ilimizin gelişmesine çok büyük bir ivme kazandırdı.”
Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından açılış gerçekleştirildi ve daha sonra simülatör laboratuvarı gezildi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.